Sevgiliye Kitap Hediyesi Önerileri

Sevgiliye Kitap Hediyesi Önerileri
Sevgiliye kitap hediyesi önerileri arasında elbette ki dünya klasikleri kitapları yer almaktadır. Dünya klasikleri listesinde bulunan kitaplar, dünyada ses getirmiş olan ve herkes tarafından beğenilmiş, ödüller almış kitaplardır. Bu nedenle sevgilisine kitap hediye etme fikrinde olan kişiler, kitap hediyesi tercihlerini dünya klasiklerinden yana kullanabilmektedir. İşte sevgiliye alınabilecek, dünyaca ünlü yazarların elinden çıkmış olan dünyaca ünlü kitap önerileri…

Anna Karenina

Sevgiliye Kitap Hediyesi Önerileri
Anna Karenina, dünyaca ünlü yazar olan Lev Tolstoy tarafından yazılmış olan bir kitaptır ve kitapta 19. Yüzyıla ait Rus toplumunun ruhsal dalgalanmalarını en iyi şekilde yansıtmaktadır. Kitapta bu ruhsal dalgalanmaların içindeki bir aşk hikayesi ve beraberine ihanetin hikayesi anlatılmaktadır. Nazik hareketleri ve güzelliği ile çevresindeki insanlar üzerinde hayranlık uyandıran Anna Karenina karakterinin monoton giden ve mutsuz bir evliliğinin anlatıldığı kitapta ana karakterin Moskova’ya gidişi ve burada hem genç hem de yakışıklı olan bir kontla tanışması anlatılmaktadır. Modern dünya edebiyatı açısından önem taşıyan bu eser, gelmiş geçmiş en iyi romanlar listesinde yer almaktadır ve sevgiliye kitap hediyesi önerileri listesinde başı çekmektedir. Eğer siz de sevgilinize dünya çapında başarıya ulaşmış ve her daim güncelliğini koruyacak bir kitap almak istiyorsanız Anna Karenina’yı tercih edebilirsiniz.

Karamazov Kardeşler

Sevgiliye Kitap Hediyesi Önerileri
Karamazov Kardeşler, dünyaca ünlü olan Dostoyevski’nin bir romanıdır ve bu roman da dünya klasikleri arasında yerini almaktadır. Dostoyevski, bu romanı yaşamının son yıllarına doğru tamamlamıştır. Karamazov Kardeşler romanı, Rus toplumunda felsefe düzeyinde olan roman ve tragedya türünün bir temelidir. Bu açıdan da apayrı bir öneme sahip olan Karamazov Kardeşler romanı sevgiliye kitap hediyesi önerileri arasında bulunmaktadır. Karamazov Kardeşler yapıtında Dostoyevski’nin bütün yaşam birikiminin yansımaları bulunmaktadır ve bu sebeple eser, olay örgüleriyle ve bireysel öğeleri ile tam bir başarı örneğidir.Ayrıca kitapta Rus toplumunun yaşadığı sarsıntı eşsiz bir başarıyla anlatılmış, Rus toplumuna adeta bir ayna tutulmuştur.

Savaş ve Barış

Sevgiliye Kitap Hediyesi Önerileri
Savaş ve Barış, realizm akımının en iyi temsilcilerinden biri olan Lev Tolstoy’a ait olan bir eserdir. Bu kitap, dünya edebiyatı sıralamasında ilk on içinde bulunan bir kitaptır ve bu sebeple dünya büyük bir öneme sahiptir. Bir dönem romanı olan Savaş ve Barış’ta Rus toplumu en ince ayrıntısına kadar anlatılmış ve savaşın toplum üzerindeki etkileri en güzel hali ile kaleme alınmıştır. Ayrıca kitapta karakter analizleri oldukça başarılı bir şekilde yapılmıştır. Her anlamda bir değer taşıyan Savaş ve Barış kitabı, sevgiliye kitap hediyesi önerileri listesinde yerini almaktadır.

Notre Dame’ın Kamburu

Sevgiliye Kitap Hediyesi Önerileri
Notre Dame’ın Kamburu sevgiliye kitap hediyesi önerileri listesinde yer almaktadır ve her yazdığı ile ayrı bir başarıya imza atan Victor Hugo’ya aittir. Dünya klasikleri arasında yer alan bu kitapta acıklı bir hikaye anlatılmaktadır. Ayrıca kitabın birbirinden farklı sinema uyarlamaları da bulunmaktadır. Victor Hugo tarafından altı ayda yazılan bu kitapta genel olarak yoksulluğa ve kadere değinilmektedir.  Notre Dame’ın Kamburu kitabı, Victor Hugo’nun insanların dikkatini çekmek için yazmış olduğu bir kitaptır. Çünkü o dönemde bakımsız bir halde olan Notre Dame Katedrali yıkılmak istenir. Victor Hugo da bu kitap sayesinde insanların ilgisini çekmiş ve katedralin yıkılmasına engel olmuştur. Bu sebeple bu roman, sevgiliye hediye edilebilecek kitaplar arasında yer etmektedir.

Romeo ve Juliet

Sevgiliye Kitap Hediyesi Önerileri
Romeo ve Juliet de sevgiliye kitap hediyesi önerileri arasında bulunmaktadır. Dünya klasikleri arasında yer alan, tiyatrolarda gösterime giren ve dünyaca bir üne sahip olan bu kitap William Shakespeare tarafından yazılmıştır. İnsanları okurken büyük bir heyecana sürükleyen Romeo ve Juliet’te klasik bir aşk hikayesi anlatılmaktadır fakat yazar bu kitapta adeta muhteşem bir dil kullanmış ve yapıtını dünya sıralamasına sokmuştur.  Hüzünlü bir aşk hikayesinin anlatıldığı bu kitap pek çok filme, operaya, baleye ve tiyatroya konu olmuş olsa da kitabı okurlarına apayrı bir tat vermektedir. Genel olarak filmlere ya da tiyatrolara konu olmuş olan yazılı eserler, görsel faaliyetler kadar tat vermemektedir fakat Romeo ve Juliet bu genellemenin dışında bir istisna olarak önemini korumaktadır. Bu sebeple sevgilinize sürükleyici ve anlatımı başarılı olan bir kitap hediye etmek istiyorsanız Romeo ve Juliet’ten yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Sevgiliye özel diğer hediye fikirleri için tıklayın: https://www.bikolihediye.com/sevgiliye-hediye

Yorum Yaz

Daha yeni Daha eski