El Yapımı Öğretmenler Günü Hediyeleri

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Öğretmenler Gününe Özel El Yapımı Hediye Fikirleri. Her yıl 24 Kasım günü kutladığımız öğretmenler günü için oldukça az bir zamanımız kaldı. Öğretmenlerimize sunabileceğimiz hazır hediye fikirleri elbette ki çok fazla. Ancak bugün sizlere tamamen kendi emeğiniz ve çabalarınızla hazırlayabileceğiniz Öğretmenler Gününe Özel el yapımı hediye fikirleri sunmak istedik. Hazır hediye almak ile el yapımı, el emeği bir hediye arasında dağlar kadar fark vardır. Özellikle hayatını çocuk gelişimine ve eğitimine adamış olan öğretmenlerimiz bu farkı çok daha iyi bilir. Bizlerin geleceğimize yön çizmek ve doğru adımlar atmamızı sağlamaya yardımcı olmak için emeklerini esirgemeyen öğretmenlerimizin yüzlerini, onların uğurlarına çaba göstermeye değer bir hediye ile güldürmek isteyenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Şimdi sunacağımız öğretmenler günü hediye fikirleri arasından kendi el becerinize en yakın olanını belirleyebilir ve hemen yapımı için gerekli çalışmalara başlayabilirsiniz.

Bir Dünya Atıştırmalık Hediyesi

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Öğretmenim kocaman insan böyle abur cuburları sevmez demeyin. İnsanlar kaç yaşında olursa olsun atıştırmalık market alışverişlerini tüketmeye bayılır. Özellikle sinirli, stresli ve üzgün olduğu zamanlarda bir nevi ilaç gibi gelir. 

Farklı öğretmenler günü hediyesi düşünenler için bu hediye çok ideal olacaktır. İhtiyacınız olacak tek şey ise bir sünger parçası, süngerin parçalanıp çevreye dökülmesinin önlemek için çevreleyecek olan bir bant ve abur cuburlarımızı zemine sabitleyebilmek için karton parçası. Bu kartonu tüm pastanelerden kolayca temin edebilirsiniz. Öğretmeninize bir hediye hazırladığınızı ve pasta tabanı kartonlarından iki tane ihtiyacınızın olduğunu söylerseniz muhakkak size seve seve vereceklerdir. Size bir tanesi yetecektir. Ama ola ki yırtılır, uygulama sırasında bir şey olur yedeğine ihtiyaç olursa diye siz iki ve hatta mümkünse üç tane temin edin deriz. 

Yukarıdaki tüm malzemeleri temin etmek tabi yetmez. Şimdi üzerlerine mont edeceğimiz abur cuburları marketten satın almaya geldi sıra. Şeker, çikolata, jelibon, gofret ve hatta resimde gördüğünüz gibi topitop bile ekleyebilirsiniz bu abur cubur sepetinize. Süsleyip, hediyenizi çekici hale getirmek de size düşüyor. 


Öğretmenlere En Güzel Hediye Çiçek

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Hiç düşündünüz mü, neden öğretmen için hediye denildiğinde ilk akla gelen hep çiçek olur? Aslında aralarında gayet mantıklı bir benzerlik ve ilgi söz konusudur. Çünkü bir öğretmenin yaptığı adeta bir çiçek yetiştirmeye benzer. Öğrencileri daha açmamış birer çiçektir. Nasıl ki çiçek yetiştirirken zamanında sulanması, doğru miktarda sulanması, yeterli ilgi gösterilmesi önemliyse öğretmenlerinde öğrencilerini yetiştirmesinde bir takım önemli hususlar söz konuşur. Bir öğretmen ne kadar ilgili ve içten yaklaşım gösterirse öğrencileri de o kadar sağlam basar ayakları üzerine. Ve öğrencileri tarafından o kadar sevilirler. 

Şimdi ‘öğretmenler günü hediyesi için herkes çiçek alıyor, ben de mi aynı hediyeyi alacağım?’ Evet siz de öğretmeninize aynı şekilde bir çiçek hediyesi vermeyi düşünebilirsiniz. Ancak bir takım sıra dışı fikirleri hediyenize dahil ederek. Mesela resimdeki gibi bir kupanın içerisine minik bir çiçek yerleştirebilirsiniz. Kupa kısmına da güzel bir kurdele ile etkili bir yazı iliştirebilirsiniz. Bildiğiniz klasik çiçek hediyesi nasılda farklı bir hale büründü değil mi? 
el emeği öğretmenler günü hediyesi
Yine öğretmene çiçek hediyesi ama yine farklı bir sunum fikrine ne dersiniz? Öğretmenlerin en sık kullandığı malzemelerden biri olan kalemi hediye şeklinde sunmak, emini ki hiç de hoş olmaz. Tıpkı klasikleşmiş olan çiçek hediyesini sıradan bir şekilde vermek gibi bu fikirde basit olacaktır. Ama ya iki farklı hediyeyi birleştirip özel bir fikir elde etsek? Resimdeki gibi kalemler ile bir kavanoz elde edebilirsiniz. Rengarenk kalemlerden oluşturacağınız kavanoz ile zaten hediyenizde bir farklılık yaratmaya başladınız. Bir de içerisine öğretmeninizin sevdiği tarz çiçeklerden ekledik mi bu hediye mükemmel olacak. 

Böyle bir hediye düşünüyorsanız kalemlerin altına bir taban yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi halde çiçekleriniz dökülecek ve siz daha hediyenizi öğretmene vermeden çiçekleriniz dağılmış olacaktır. Bir de kalemleri bir arada tutmak için güzel bir kurdele kullanabilirsiniz. Bu kurdelenin arasına veya çiçeklerin arasına ve hatta isterseniz kalemlerin arasına bile iliştirebileceğiniz, size özel not kağıdı ile hediyeniz oldukça özel bir hal alacaktır. 

Öğretmenler Kitapları Sever

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Öğretmenlerimiz kitapları sever. Hatta çoğu öğretmenimizin evi adeta birer kütüphane halini almıştır. O zaman bu fikri, hediye arayışımda değerlendirebiliriz. Minyatür bir kitap yapmaya ne dersiniz? Normal bir defterin yapraklarını, hatta kullanmadığınız yarım kalan bir defterin yapraklarını bile bu projede kullanabilirsiniz. Kitap kapağı görünümünü elde edebilmek için ise renkli kartonlardan faydalanabilirsiniz. Kitapların ciltli olan yan taraflarına iki çizgi de attık mı tamamdır. Şimdi bir kitabın adeta minyatür halini elde ettik.
el emeği öğretmenler günü hediyesi
Küçük kitapları üst üste koyarak yapıştırabilir ve farklı bir görüntü elde edebiliriz. Yapacağınız hediyelerin sunumu tamamen size ait olacak. Ama küçük bir ipucu daha verelim. Minik kitap şekli verdiğiniz hediyelerin içerisindeki ilk sayfalara küçük notlar ekleyebilirsiniz. 

Sınıfça Hazırlanan Anlamlı Bir Hediye

el emeği öğretmenler günü hediyesi
İşte öğretmene özel hediye fikirlerinden farklı biri daha. Tüm sınıf arkadaşlarınızdan öğretmeniniz için bir mektup yazmasını isteyin. Bu mektupları toplayıp, kendiniz bir mektup ağacı oluşturun. Emin olun, öğretmeniniz bu mektupları yıllar boyunca saklayacak ve içindekileri okumak için her eline aldığında sizi hatırlayacak. Etkili bir hediye düşünenler bu fikri kaçırmayın. 


Kırtasiye Malzemelerinden Ağaç

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Bir öğretmen en çok neye ihtiyaç duyar ve gün içinde en çok hangi ürünleri kullanır sizce? Tabi ki aklınıza ilk gelen cevap doğru. Evet, kırtasiye ürünleri… hadi gelin kırtasiye ürünlerinden bir ağaç yapalım ve öğretmenimize hediye olarak sunalım. Öğretmenimiz gün boyu ihtiyaç duyabileceği bu ürünleri her zaman görebileceği bir yerde tutmak isteyecektir. Ve oldukça makbule geçecek öğretmene hediye fikirleri arasında yerini alacaktır. 
el emeği öğretmenler günü hediyesi
Resimlerde de gördüğünüz gibi çok farklı tasarımlar ile hediyenizi oluşturabilmeniz mümkün. Gerisi tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. 

Erkek Öğretmenlere Özel Tasarım

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Öğretmeniniz erkek ise ve ona hediyenizi renkli hediye paketlerinde sunmak istemiyorsanız, işte size oldukça ilginç bir hediye paketi fikri. Kravat şeklinde keseceğiniz kağıtları, güzel minik mandallar ile hediyenize iliştirebilirsiniz. Resimde kese kağıdı kullanılmış ama siz bu fikri farklı paketler üzerinde de değerlendirebilirsiniz. Erkek öğretmene hediye fikirleri bulmak için zorlananlara umarız güzel bir alternatif olacaktır. 


Resim Yeteneğiniz Varsa 

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Kabul ediyoruz herkes resim konusunda iyi olamaz. Ama böyle bir özel yeteneğiniz varsa eğer, kesinlikle öğretmenler günü hediye fikirleri arayışınızda bu kabiliyetinizi kullanmanızı öneriyoruz. Elbette ki, günümüzde ilerlemiş olan teknoloji sayesinde bilgisayar programları ile de bu tarz resimler elde edebilirsiniz. Ancak gerçek el emeği ile elde edilmiş olan resimler hem çok daha değerlidir hem de her zaman bilgisayarda çizilenler ile ayırt edilir. 

Kitap mı Kalem Kutu mu?

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Karton ile minik kitap yapımından bahsetmiştik. Şimdi onları farklı boyutlarda yapacağız. Kimisi kalemlik, kimisi silgilik, kimi ataşlık olarak rahatlıkla kullanılabilir. Öğretmenleriniz, bu kitap görünümündeki kutulara, günlük ihtiyaç duyduğu malzemeleri doldurup yanında taşımaktan keyif alacaktır. 

Elişi Yeteneği Olanlara

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Dikiş, nakış konularında iyiyim ve bu yeteneğimi kullanarak da pekala bir öğretmenler günü hediyesi yapabilirim diyenlerdenseniz, resimdeki gibi bir organizer yapımını planlayabilirsiniz. Siz farklı boyutlardan oluşan cepleri, organizer üzerine ekleyin. Öğretmeniniz hangi malzemelerinin ayak altından kalkıp, bir düzen içerisinde durmasını istiyorsa onları bu çantaya doldursun. İhtiyaca yönelik bir hediye fikri olması sebebi ile bu da değerlendirilmeye değer. Ne dersiniz? 

Yorum Yaz

Daha yeni Daha eski