El Yapımı Öğretmenler Günü Hediyeleri

Bugün sizlere tamamen kendi emeğiniz ve çabalarınızla hazırlayabileceğiniz Öğretmenler Gününe Özel el yapımı hediye fikirleri sunmak istedik.

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Öğretmenler Gününe Özel El Yapımı Hediye Fikirleri. Her yıl 24 Kasım günü kutladığımız öğretmenler günü için oldukça az bir zamanımız kaldı. Öğretmenlerimize sunabileceğimiz hazır hediye fikirleri elbette ki çok fazla. Ancak bugün sizlere tamamen kendi emeğiniz ve çabalarınızla hazırlayabileceğiniz Öğretmenler Gününe Özel el yapımı hediye fikirleri sunmak istedik. Hazır hediye almak ile el yapımı, el emeği bir hediye arasında dağlar kadar fark vardır. Özellikle hayatını çocuk gelişimine ve eğitimine adamış olan öğretmenlerimiz bu farkı çok daha iyi bilir. Bizlerin geleceğimize yön çizmek ve doğru adımlar atmamızı sağlamaya yardımcı olmak için emeklerini esirgemeyen öğretmenlerimizin yüzlerini, onların uğurlarına çaba göstermeye değer bir hediye ile güldürmek isteyenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Şimdi sunacağımız öğretmenler günü hediye fikirleri arasından kendi el becerinize en yakın olanını belirleyebilir ve hemen yapımı için gerekli çalışmalara başlayabilirsiniz.

Bir Dünya Atıştırmalık Hediyesi

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Öğretmenim kocaman insan böyle abur cuburları sevmez demeyin. İnsanlar kaç yaşında olursa olsun atıştırmalık market alışverişlerini tüketmeye bayılır. Özellikle sinirli, stresli ve üzgün olduğu zamanlarda bir nevi ilaç gibi gelir. 

Farklı öğretmenler günü hediyesi düşünenler için bu hediye çok ideal olacaktır. İhtiyacınız olacak tek şey ise bir sünger parçası, süngerin parçalanıp çevreye dökülmesinin önlemek için çevreleyecek olan bir bant ve abur cuburlarımızı zemine sabitleyebilmek için karton parçası. Bu kartonu tüm pastanelerden kolayca temin edebilirsiniz. Öğretmeninize bir hediye hazırladığınızı ve pasta tabanı kartonlarından iki tane ihtiyacınızın olduğunu söylerseniz muhakkak size seve seve vereceklerdir. Size bir tanesi yetecektir. Ama ola ki yırtılır, uygulama sırasında bir şey olur yedeğine ihtiyaç olursa diye siz iki ve hatta mümkünse üç tane temin edin deriz. 

Yukarıdaki tüm malzemeleri temin etmek tabi yetmez. Şimdi üzerlerine mont edeceğimiz abur cuburları marketten satın almaya geldi sıra. Şeker, çikolata, jelibon, gofret ve hatta resimde gördüğünüz gibi topitop bile ekleyebilirsiniz bu abur cubur sepetinize. Süsleyip, hediyenizi çekici hale getirmek de size düşüyor. 


Öğretmenlere En Güzel Hediye Çiçek

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Hiç düşündünüz mü, neden öğretmen için hediye denildiğinde ilk akla gelen hep çiçek olur? Aslında aralarında gayet mantıklı bir benzerlik ve ilgi söz konusudur. Çünkü bir öğretmenin yaptığı adeta bir çiçek yetiştirmeye benzer. Öğrencileri daha açmamış birer çiçektir. Nasıl ki çiçek yetiştirirken zamanında sulanması, doğru miktarda sulanması, yeterli ilgi gösterilmesi önemliyse öğretmenlerinde öğrencilerini yetiştirmesinde bir takım önemli hususlar söz konuşur. Bir öğretmen ne kadar ilgili ve içten yaklaşım gösterirse öğrencileri de o kadar sağlam basar ayakları üzerine. Ve öğrencileri tarafından o kadar sevilirler. 

Şimdi ‘öğretmenler günü hediyesi için herkes çiçek alıyor, ben de mi aynı hediyeyi alacağım?’ Evet siz de öğretmeninize aynı şekilde bir çiçek hediyesi vermeyi düşünebilirsiniz. Ancak bir takım sıra dışı fikirleri hediyenize dahil ederek. Mesela resimdeki gibi bir kupanın içerisine minik bir çiçek yerleştirebilirsiniz. Kupa kısmına da güzel bir kurdele ile etkili bir yazı iliştirebilirsiniz. Bildiğiniz klasik çiçek hediyesi nasılda farklı bir hale büründü değil mi? 
el emeği öğretmenler günü hediyesi
Yine öğretmene çiçek hediyesi ama yine farklı bir sunum fikrine ne dersiniz? Öğretmenlerin en sık kullandığı malzemelerden biri olan kalemi hediye şeklinde sunmak, emini ki hiç de hoş olmaz. Tıpkı klasikleşmiş olan çiçek hediyesini sıradan bir şekilde vermek gibi bu fikirde basit olacaktır. Ama ya iki farklı hediyeyi birleştirip özel bir fikir elde etsek? Resimdeki gibi kalemler ile bir kavanoz elde edebilirsiniz. Rengarenk kalemlerden oluşturacağınız kavanoz ile zaten hediyenizde bir farklılık yaratmaya başladınız. Bir de içerisine öğretmeninizin sevdiği tarz çiçeklerden ekledik mi bu hediye mükemmel olacak. 

Böyle bir hediye düşünüyorsanız kalemlerin altına bir taban yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi halde çiçekleriniz dökülecek ve siz daha hediyenizi öğretmene vermeden çiçekleriniz dağılmış olacaktır. Bir de kalemleri bir arada tutmak için güzel bir kurdele kullanabilirsiniz. Bu kurdelenin arasına veya çiçeklerin arasına ve hatta isterseniz kalemlerin arasına bile iliştirebileceğiniz, size özel not kağıdı ile hediyeniz oldukça özel bir hal alacaktır. 

Öğretmenler Kitapları Sever

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Öğretmenlerimiz kitapları sever. Hatta çoğu öğretmenimizin evi adeta birer kütüphane halini almıştır. O zaman bu fikri, hediye arayışımda değerlendirebiliriz. Minyatür bir kitap yapmaya ne dersiniz? Normal bir defterin yapraklarını, hatta kullanmadığınız yarım kalan bir defterin yapraklarını bile bu projede kullanabilirsiniz. Kitap kapağı görünümünü elde edebilmek için ise renkli kartonlardan faydalanabilirsiniz. Kitapların ciltli olan yan taraflarına iki çizgi de attık mı tamamdır. Şimdi bir kitabın adeta minyatür halini elde ettik.
el emeği öğretmenler günü hediyesi
Küçük kitapları üst üste koyarak yapıştırabilir ve farklı bir görüntü elde edebiliriz. Yapacağınız hediyelerin sunumu tamamen size ait olacak. Ama küçük bir ipucu daha verelim. Minik kitap şekli verdiğiniz hediyelerin içerisindeki ilk sayfalara küçük notlar ekleyebilirsiniz. 

Sınıfça Hazırlanan Anlamlı Bir Hediye

el emeği öğretmenler günü hediyesi
İşte öğretmene özel hediye fikirlerinden farklı biri daha. Tüm sınıf arkadaşlarınızdan öğretmeniniz için bir mektup yazmasını isteyin. Bu mektupları toplayıp, kendiniz bir mektup ağacı oluşturun. Emin olun, öğretmeniniz bu mektupları yıllar boyunca saklayacak ve içindekileri okumak için her eline aldığında sizi hatırlayacak. Etkili bir hediye düşünenler bu fikri kaçırmayın. 


Kırtasiye Malzemelerinden Ağaç

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Bir öğretmen en çok neye ihtiyaç duyar ve gün içinde en çok hangi ürünleri kullanır sizce? Tabi ki aklınıza ilk gelen cevap doğru. Evet, kırtasiye ürünleri… hadi gelin kırtasiye ürünlerinden bir ağaç yapalım ve öğretmenimize hediye olarak sunalım. Öğretmenimiz gün boyu ihtiyaç duyabileceği bu ürünleri her zaman görebileceği bir yerde tutmak isteyecektir. Ve oldukça makbule geçecek öğretmene hediye fikirleri arasında yerini alacaktır. 
el emeği öğretmenler günü hediyesi
Resimlerde de gördüğünüz gibi çok farklı tasarımlar ile hediyenizi oluşturabilmeniz mümkün. Gerisi tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. 

Erkek Öğretmenlere Özel Tasarım

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Öğretmeniniz erkek ise ve ona hediyenizi renkli hediye paketlerinde sunmak istemiyorsanız, işte size oldukça ilginç bir hediye paketi fikri. Kravat şeklinde keseceğiniz kağıtları, güzel minik mandallar ile hediyenize iliştirebilirsiniz. Resimde kese kağıdı kullanılmış ama siz bu fikri farklı paketler üzerinde de değerlendirebilirsiniz. Erkek öğretmene hediye fikirleri bulmak için zorlananlara umarız güzel bir alternatif olacaktır. 


Resim Yeteneğiniz Varsa 

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Kabul ediyoruz herkes resim konusunda iyi olamaz. Ama böyle bir özel yeteneğiniz varsa eğer, kesinlikle öğretmenler günü hediye fikirleri arayışınızda bu kabiliyetinizi kullanmanızı öneriyoruz. Elbette ki, günümüzde ilerlemiş olan teknoloji sayesinde bilgisayar programları ile de bu tarz resimler elde edebilirsiniz. Ancak gerçek el emeği ile elde edilmiş olan resimler hem çok daha değerlidir hem de her zaman bilgisayarda çizilenler ile ayırt edilir. 

Kitap mı Kalem Kutu mu?

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Karton ile minik kitap yapımından bahsetmiştik. Şimdi onları farklı boyutlarda yapacağız. Kimisi kalemlik, kimisi silgilik, kimi ataşlık olarak rahatlıkla kullanılabilir. Öğretmenleriniz, bu kitap görünümündeki kutulara, günlük ihtiyaç duyduğu malzemeleri doldurup yanında taşımaktan keyif alacaktır. 

Elişi Yeteneği Olanlara

el emeği öğretmenler günü hediyesi
Dikiş, nakış konularında iyiyim ve bu yeteneğimi kullanarak da pekala bir öğretmenler günü hediyesi yapabilirim diyenlerdenseniz, resimdeki gibi bir organizer yapımını planlayabilirsiniz. Siz farklı boyutlardan oluşan cepleri, organizer üzerine ekleyin. Öğretmeniniz hangi malzemelerinin ayak altından kalkıp, bir düzen içerisinde durmasını istiyorsa onları bu çantaya doldursun. İhtiyaca yönelik bir hediye fikri olması sebebi ile bu da değerlendirilmeye değer. Ne dersiniz? 

COMMENTS

Ad

3d el yapımı resim çerçevesi,1,ağır abi sözleri,1,anlamlı aşk sözleri,1,anlamlı sözler,1,anne,1,anne temalı şiirler,1,anneler günü hediyeleri,1,anneler günü hediyesi,4,anneler günü mesajları,1,anneler günü sürprizleri,1,anneler günü şiir örnekleri,1,anneler günü şiirleri,1,anneye güzel sözler,1,anneye hediye,7,anneye sürpriz,1,arkadaşa doğum günü hediyesi,3,arkadaşa doğum günü mesajları,1,arkadaşa doğum günü sözleri,1,arkadaşa hediye,3,arkadaşa yılbaşı hediyesi,1,arkadaşla ilgili güzel sözler,1,arkadaşlık sözleri,1,asker sevgiliye doğum günü hediyesi,2,asker sevgiliye hediye,1,askere hediye,1,aslan burcu,2,aslan burcu erkeğe hediye,1,aslan burcu erkeğe ne hediye alınır,1,aslan burcu kadına hediye,1,aslan burcu kadına ne hediye alınır,1,aşk konservesi,1,aşk sözleri,1,aynı gün kargo hediye,1,aynı gün teslim hediye,1,baba olma hediyeleri,1,babalar günü,1,babalar günü hediyeleri,1,babalar günü hediyesi,2,babalar günü mesajı,1,babalar günü mesajı kısa,1,babalar günü mesajları,2,babaya el yapımı hediye,1,babaya güzel sözler,1,babaya hediye,6,babaya hediye notları,1,başak burcu,1,başak burcu erkeğe hediye,1,başak burcu erkeğe ne hediye alınır,1,bayan kolye,3,bayan öğretmene hediye,4,bayan sevgiliye hediye,8,bayan sevgiliye sevgililer günü mesajları,1,bayana hediye,24,bayana yılbaşı hediyesi,1,bebek,1,bebek görme hediyesi,1,bebek hediyesi,1,bebekler için hediye,1,bebeklere hediye,1,beden eğitimi öğretmenine hediye,1,beden öğretmenine hediye,1,boğa burcu,2,boğa burcu erkeğe hediye,1,boğa burcu erkeğe ne hediye alınır,1,boğa burcu kadınına hediye,1,burçlara göre hediye,5,cuma kutlama mesajları,1,cuma mesajları,1,çalışan erkeklere hediye,1,çift saatleri,1,çim adam nasıl yapılır,1,çocuklara hediye,1,damar sözler,1,diy,19,dogumgunu,3,doğum günü hediyesi,10,doğum günü mesajları,2,doğum günü pasta modelleri,1,doğum günü pastası nasıl yapılır,1,doğum günü sürprizleri,1,edebiyat öğretmenine hediye,1,el emeği hediyeler,4,el emeği yılbaşı hediyeleri,1,el emeği yılbaşı hediyesi,1,el emeği yılbaşı süsleri,1,el yapımı,3,el yapımı ampul,1,el yapımı babalar günü hediyesi,1,el yapımı bayan çanta,1,el yapımı çim adam,1,El Yapımı Doğum Günü Pastaları,1,el yapımı ev hediyeleri,1,el yapımı explosion box,1,el yapımı hediye,30,el yapımı hediyeler,24,el yapımı kar küresi,2,el yapımı kitap okuma ayracı,1,el yapımı kumaş çanta,1,el yapımı mumlar,1,el yapımı nişan hediyeleri,1,el yapımı öğretmene hediye,1,el yapımı öğretmenler günü hediyeleri,1,el yapımı patlayan kutu,1,el yapımı tabure organizeri,1,el yapımı yılbaşı çam ağacı,1,el yapımı yılbaşı hediyeleri,5,el yapımı yılbaşı hediyesi,2,el yapımı yılbaşı kapı süsleri,1,en çok satan hediyeler,1,en gözde hediyeler,1,en güzel anneler günü şiirleri,1,enteresan tişört modelleri,1,erkeğe hediye,25,erkeğe yılbaşı hediyesi,3,erkek,1,erkek arkadaşa hediye,4,erkek arkadaşa sürpriz hediye,1,erkek öğretmene hediye,5,erkek sevgili,1,erkek sevgiliye hediye,10,erkek sevgiliye sürpriz,3,erkek sevgiliye yılbaşı hediyesi,1,erkeklere yılbaşı hediyesi,1,esprili hediyeler,1,etkileyici sözler,1,ev hediyeleri,1,evde çim adam yapımı,1,evde doğum günü pastası yapmak,1,evde kitap okuma ayracı yapmak,1,evde kumaş çanta yapılışı,1,evde sevgiliyle kutlama yapmak,1,evlilik teklifi,2,evlilik teklifi çiçekleri,2,evlilik teklifi nasıl yapılır,1,evlilik yıldönümü,1,evlilik yıldönümü nasıl kutlanır,1,explosion box,1,explosion box nasıl yapılır,1,Felsefe Öğretmenine Hediye,2,Felsefe Öğretmenine Hediye Fikirleri,1,Fen Bilgisi Öğretmenine Hediye,1,gaz lambası,1,geometri öğretmenine hediye,1,günaydın mesajları,1,güzel doğum günü mesajları,1,güzel mesajlar,2,güzel sözler,9,güzel yeni yıl sözleri,1,hadisli cuma mesajları,1,hasır ipten sepet nasıl yapılır,1,hasır ipten sepet yapılışı,1,hasır ipten tabak yapılışı,1,hasır ipten vazo nasıl yapılır,1,hediye,20,hediye bayan aksesuar,1,hediye kutusu süsleme,1,hediye notları,1,hediye seçenekleri,2,hediye sepetleri,1,hediye vosvos oyuncak,1,hes kodu anahtarlık,1,ilginç hediyeler,3,ilginç tişört modelleri,1,ilginç tişört tasarımları,1,ilginç ürünler,1,İlkokul Öğretmenine Hediye,1,inci kolye,1,indirimli hediyeler,1,isim yazılı cüzdan,1,İstanbul un gezilecek yerleri,1,İstanbul'da gezilecek güzel yerler,1,istanbul'da yılbaşı mekanları,1,İstanbul'un gezilebilecek güzel yerleri,1,istanbulda yılbaşı kutlanabilecek mekanlar,1,istiridye içinde inci kolye,1,iş arkadaşına hediye,1,iş hediyesi,1,İtalyanca Öğretmenine Hediye,1,iyi geceler mesajları,1,kadınlar günü hediyesi,1,kadınlar günü için küçük sürprizler,1,kadınlar günü sürprizleri,1,kadınlar gününde ne yapılır,1,kadınlara hediye,3,kampanyalı hediye fikirleri,1,kampanyalı hediyeler,1,kanvas tablo,1,kapak sözler,1,kapı süsleri,1,kapıda ödeme hediye,1,kar küresi nasıl yapılır,1,karakalem resim,1,Karakalem Resim Efektli Kupa Bardak,1,karakalem resim sipariş,1,kavanoz hediyeleri,1,kavanoz ile yapılan el emeği hediyeler,1,kavanozdan yapılabilen hediyeler,1,kedi yastığı nasıl yapılır,1,kedi yatağı nasıl yapılır,1,kendin yap hediye,1,kısa aşk sözleri,1,kız arkadaşa hediye,5,kişiye özel bileklik,1,kişiye özel cüzdan,1,kişiye özel hediye,8,kişiye özel hes kodu anahtarlık,1,kişiye özel kupa,4,kitap önerileri,1,kocaya hediye,1,koç burcu,1,koç burcu hakkında bilgiler,1,koç burcu kadın ünlüleri,1,koç burcu özellikler,1,kolay yapılabilen öğretmenler günü hediyeleri,1,kolye,1,konserve kutusundan mumluk yapımı,1,kupa bardak,1,makyaj fırçası nasıl yapılır,1,mesaj veren şiirler,1,mini mesaj şişeleri,1,mumluk yapımı,1,nişan hediyesi,1,nostaljik gaz lambası,1,nostaljik hediye,1,objektif kupa bardak,1,ofis hediyesi,1,öğretmen,10,Öğretmene el emeği hediyeler,1,öğretmene hediye,10,öğretmenler günü hediyeleri,8,öğretmenler günü hediyesi,5,özlü sözler,1,plaj buz dolabı süsleme,1,popüler hediyeler,1,portre sipariş,1,psikologlara hediye kupa bardak,1,resim çerçevesi yapımı,1,resim çizdirme,1,resimli cuma mesajları,1,resimli yılbaşı mesajları,1,romantik hediyeler,1,romantik yılbaşı mesajları,1,saksı yapımı,1,Senin Hakkında En Sevdiğim Şeyler Kitabı,1,sevgili,3,sevgili bileklikleri,1,sevgili için aşk sözleri,1,sevgili ile istanbulda nereler gezilir,1,sevgili saatleri,1,sevgililer günü hediyesi,14,sevgililer günü hediyesi erkek,2,sevgililer günü mesajları,2,sevgililer günü sözleri,1,sevgililer günü sürprizleri,1,sevgililer hediyeleri kadın,1,sevgiliye asılan kıza kapak sözler,1,sevgiliye aşk mesajları,2,sevgiliye aşk sözleri,1,sevgiliye doğum günü mesajları,1,sevgiliye el yapımı hediyeler,1,sevgiliye el yapımı yılbaşı hediyeleri,1,sevgiliye günaydın mesajları,1,sevgiliye güzel sözler,5,sevgiliye hediye,49,sevgiliye hediye kitap,1,sevgiliye iyi geceler mesajları,1,sevgiliye küçük sürprizler,2,sevgiliye manevi hediye,1,sevgiliye manevi hediyeler,1,sevgiliye sürpriz,14,sevgiliye ufak sürprizler,1,sevgiliye yapılabilecek yılbaşı sürprizleri,1,sevgiliye yapılacak sürprizler,1,sevgiliye yılbaşı hediyesi,2,sevgiliye yılbaşı mesajları,1,sevgiliye yılbaşı sürprizleri,2,sevgiliyle iyi vakit geçirme,1,sihirli kupa,1,sürpriz,13,süslü hediye kutuları,1,şiir,1,şişe lamba,1,türkçe öğretmenine hediye,1,ucuz hediyeler,1,uzaktaki sevgiliye hediye,1,uzaktaki sevgiliye sürpriz,1,uzun aşk sözleri,1,ünlü sözleri,1,ünlülerin güzel sözleri,1,yengeç burcu,2,yengeç burcu bayana ne hediye alınır,1,yengeç burcu erkeğe hediye,1,yengeç burcu erkeğe ne hediye alınır,1,yengeç burcu kadına hediye,1,yılbaşı,17,yılbaşı çam ağacı,1,yılbaşı eğlencesi,1,yılbaşı gecesi ne giyilir,1,yılbaşı hediyeleri,17,yılbaşı hediyesi,17,yılbaşı için öneriler,1,yılbaşı için şık kıyafet önerileri,1,yılbaşı kıyafet önerileri,1,yılbaşı kutlama sözleri,1,yılbaşı kutlaması,1,yılbaşı mesajları,3,yılbaşı sürprizi,2,yılbaşı sürprizleri,1,yılbaşına evde oynanabilecek oyunlar,1,yılbaşında ev süsleme,1,yılbaşında evde ne yapılır,1,yılbaşında nasıl giyinilir,1,yılbaşında ne yapılır,2,yılbaşında neler yapılır,1,yıldönümü hediyesi,7,
ltr
item
Güzel Hediye Fikirleri: El Yapımı Öğretmenler Günü Hediyeleri
El Yapımı Öğretmenler Günü Hediyeleri
Bugün sizlere tamamen kendi emeğiniz ve çabalarınızla hazırlayabileceğiniz Öğretmenler Gününe Özel el yapımı hediye fikirleri sunmak istedik.
https://2.bp.blogspot.com/-Q_pn68SswmE/WkNHD0FGeGI/AAAAAAAAAdM/QhEiIRqEc-AElYTl0vefo6xj556YkrjfwCLcBGAs/s640/el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyeleri.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-Q_pn68SswmE/WkNHD0FGeGI/AAAAAAAAAdM/QhEiIRqEc-AElYTl0vefo6xj556YkrjfwCLcBGAs/s72-c/el_yapimi_ogretmenler_gunu_hediyeleri.jpg
Güzel Hediye Fikirleri
https://www.iyihediyefikirleri.com/2017/12/el-yapimi-ogretmenler-gunu-hediyeleri.html
https://www.iyihediyefikirleri.com/
https://www.iyihediyefikirleri.com/
https://www.iyihediyefikirleri.com/2017/12/el-yapimi-ogretmenler-gunu-hediyeleri.html
true
7733495303042729096
UTF-8
Tüm yazılar Kayıt Bulunamadı Tüm Kayıtlar Devamını Oku Cevap Cevabı İptal Et Sil By Ana Sayfa Sayfa Yazı Tümünü Görüntüle Senin İçin Önerilen Etiket Arşiv Ara Tüm Yazılar İsteğinizle eşleşen bir yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şimdi 1 dakika önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et Bu içerik Kilitlenmiştir 1. ADIM: Bir sosyal ağda paylaşın 2. ADIM: Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy