Evde Çim Adamı Yapımı

İnternet bu alanda sayısız örneğe ev sahipliği yaparken bu sayede evde çim adam yapımı ile sizde eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Peki, evde çim adam nasıl yapılır?

ÇİM ADAM NASIL YAPILIR
Her çocuğun mutlaka büyürken yaşaması gereken bir deneyim olan çim büyütme yapılan çim adamlar da dekorasyonda oldukça etkileyici sonuçların alınmasını sağlıyor. Birbirinden komik tasarımlara sahip olarak yapılan çim adamlar sayesinde hem yaşam alanları dekorasyon konusunda farklı tasarımlara kavuşuyor hem de daha fazla bitkinin yaşam alanlarında bulunması sağlanıyor. İnternet bu alanda sayısız örneğe ev sahipliği yaparken bu sayede evde çim adam yapımı ile sizde eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Peki, evde çim adam nasıl yapılır?


Evde Kolay Çim Adam Yapımı Nasıl Olur?

el yapımı çim adam
Özellikle de çiçekçilerde ve okullara yakın bölgelerde bulunan kırtasiyelerde çok çeşitli çim adamlar satılmaktadır. Son derece muzip şekillerde hazırlanarak satılan bu çim adamlar oldukça yüksek fiyatlara satılırken yine bunları hazır almak yerine kendinizin hazırlaması çim adamınızı sizin için çok daha anlamlı bir hale getirecektir. Çocuğu olan aileler için çim adam yapmak aynı zamanda eğlenceli bir aktivite yaparak ailece zaman geçirmelerini sağlayacağı için oldukça fayda sağlayacaktır. Bunun için gereken malzemelerin son derece kolay temin edilmesi ve yapım aşamasında da yoğun bir el becerisi gerektirmemesi bunu tüm aile beraber yapabileceği bir aktiviteye çevirmektedir. 

Çim Adam Yapımı İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

çim adam malzemeleri
Evde çocuklarınızla beraber zaman geçirmek ya da kendinize dekoratif bir süs hazırlamak isterseniz çim adam yapmak tam size göre demektir. Bunun için son derece az malzeme gerekmesi de bu hobiyi herkes için yapılabilir hale getirmektedir. Çim adam için gerekli malzemeler;

• İnce kadın çorabı (ten çorabı, naylon çorap),
• İçerisindeki büyük parçalar elenen ince talaş tozu, 
• Çim tohumu, 
• Süslemek için iplik, kurdele, boncuk, hareketli göz ya da düğme gibi malzemeler.
• Altına böyle bir bölüm yapmak isterseniz çim adamın kafasını oturtmak için karton bardak ve bu bardağı süslemek için renkli el işi kâğıtları ya da simli eva kağıdı gibi farklı materyaller, süslemede kullanabileceğiniz çıkartmalar, 
• Sulamak için su. 

Çim Adam Nasıl Yapılır?

Adım Adım Çim Adam Yapımı
ADIM - 1 ) Çim adam yapmaya başlamak için ilk olarak kapalı olan ayakucundan yukarıya doğru 20 cm yer kalacak şekilde kesilir. Yâda ucu kapalı olan bir çorap yoksa 20 santim çorap kesip alt kısmını dikerek kapatın. 

ADIM - 2 ) Ardından evde çim adımı yapımı için ikinci aşamaya geçin ve içerisini tamamen talaş ile doldurmaya başlayın. Kapalı olan kısma doldurmadan önce bir miktar çim tohumuyla talaşı karıştırarak ilk önce onları dip kısmına yerleştirin. Ardından kalan bölümü talaş ile doldurun. 

ADIM - 3 ) Tüm talaşı doldurduktan sonra alt kısmını bağlayarak kapatın ve sıkıca bir düğüm atın. 

ADIM - 4 ) Çim adamın burnunu yapmak için merkezde bir nokta belirleyin ve elinizle bir miktar talaşı sıkarak etrafını görünmeyecek inceliğe sahip olan bir iple sabitleyerek burun şeklini verin. 

ADIM - 5 ) Kulak bölümü için de yine aynı şekilde önce elinizle kulak şekli verip ardından iple bu şekli sabitleyin. Ardından süsleme işlemine geçin ve elinizde bulunan malzemeleri kullanarak süslemeye geçin. Süsleme aşamasında yapabilecekleriniz tamamen sizin hayal gücünüze kalmış durumda. Yapmış olduğunuz çalışmanızın kulaklarına küpe yaparak dilerseniz çim kadına dönüştürebilir, altına karton bardak koyup bunu süsleyerek sevimli bir çim ailesi oluşturabilirsiniz. 

Çim Adama Nasıl Bakılmalı?

Yapmış olduğunuz çim adamın uzun ömürlü olmasını sağlamak adına mutlaka bakımına da dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle çim adamın ilk yapım aşamasında çimleri eşit miktarda yaydığınızdan emin olun ve bu işlemi dikkatli bir şekilde yapın. Çim adam yapmak özen gösterilmesi gereken bir iştir bunu unutmayın. Çim adamınızı tamamlayıp bitirdikten sonra sabah ve akşamları birer defa olmak üzere günde 2 kere sulanması yeterli olacaktır. 
el yapımı çim adam
fiyat
Çimler çıkmaya başladıktan sonra çimlerin bakımı da büyük önem taşımaktadır. Çimlerin fazla uzaması durumunda çimlerde sararma başlayacağı için mutlaka düzenli aralıklarla çimlerin kısaltılması gerekir. Bunu yaparken çimleri çok fazla kısaltmamaya da dikkat edin. Çimlerin çok fazla kesilmesi de aynı şekilde çimlerin sararmasına neden olacağı için çok fazla kısaltmayın. Çimleri kesmek için temiz bir makas kullanabilirsiniz. Çimlerinizin renklerinin canlı yeşil olmasını sağlamak için özellikle de sabahları güneş alan bir yere konulması önemlidir. Yine havanın çok sıcak ya da çok soğuk olduğu günlerde de çim adamınızı kesinlikle dışarıda bırakmayın. 

Farklı Çim Adamlar Yapabilirsiniz!

el yapımı çim adam
Sıradan çim adamlar yapmak istemiyor ve farklı tasarımlara imza atmak istiyorsanız değişik denemelerde de bulunabilirsiniz. Örneğin tırtıl çim adam yapabilirsiniz. Peki, tırtıl çim adam nasıl yapılır? Bunun için yukarıda yazan adımları birebir takip etmeniz yeterli olacaktır. Sadece bu noktada dikkat etmeniz gereken tek nokta daha uzun bir ince çorap kullanmanız ve şeklini tırtıla benzeyecek şekilde vermeniz olacaktır. Bu noktada dikkatli olmanız gereken en önemli nokta kesinlikle çimleri üst kısma gelecek şekilde yerleştirmek olmalıdır. 

Çimlerin alt kısımdan çıkmaları kötü bir görüntü oluşturacağı için çimleri yerleştirirken özen göstermeniz ve bunları özenli bir şekilde yapmanız gerekir. Süsleme konusunda da resimde olduğu gibi renkli ipler kullanmanız ve renkli süslemeler yapmanız ortaya çok daha hoş bir görüntünün çıkmasını sağlayacaktır. Uzun bir çorabın içerisine talaş ve çim tohumlarını yerleştirdikten sonra renkli iplerle sıkarak tırtıl şeklini verebilir, kafa bölümünü renkli antenler ve oynar gözlerle süsleyebilirsiniz. 

Çılgın Tasarımlara İmza Atın!

Tasarım konusunda kendinizin önündeki tek engel yine sizsiniz bunu unutmayın. Evde çim adamı yapımı için mutlaka özgün fikirler edinmeniz de zorunlu değildir. Bunun için internetten yabancı sitelerde dâhil olmak üzere araştırmalarda bulunabilir, farklı tasarımlara kendi görüşlerinizi de katarak ortaya değişik tasarımlar çıkarabilirsiniz.

Örneğin aşağıda yer alan uzaylı çim adam son derece değişik bir fikir olarak öne çıkarken evde çocuklarınızla yapmanız durumunda onların da eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır. Bu çim adamdan yapmak için yine çorap, talaş ve çim tohumlarını kullanıp biraz daha yayvan bir çim adam yapmanız, bu çim adamı alüminyum folyo ile sardığınız bir kabın içine yerleştirmeniz yeterlidir. Ardından uzaylı izlenimi vermek için birden fazla hareketli gözü ön kısma yapıştırmanız ve farklı dokunuşlarda bulunmanız yeterli olacaktır. 

Kendinize Güveniyorsanız İddialı Tasarımlara İmza Atın 

evde çim adam yapımı
El işi konusunda olan yeteneğinize güveniyorsanız çim adam yapmak için değişik hayvan figürleri de kullanabilirsiniz. Bu alanda kullanabileceğiniz çok sayıda fikir bulunmakta olup burada önemli olan öncelikle en basitinden başlayarak kendinizi kademe kademe geliştirmek olmalıdır. Yapmış olduğunuz bu çim adamları kendiniz kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda sevdiklerinize de hediye edebilir, onların evinde ve çalışma alanlarında baktıkları her an sizi hatırlatacak küçük dokunuşlara imza atabilirsiniz. Yapmış olduğunuz farklı tasarımlar çok daha fazla beğeni kazanacağı için hediye edeceğiniz çim adamlar için daha özgün tasarımlara imza atmaya çalışabilir, yapacağınız tasarımlarla herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz. Kinder yumurta kaplarını, boşalan pet şişeleri, karton bardakları dahi çim adam yapmakta kullanabilir, bulduğunuz her türlü süsleme malzemesini kullanabilirsiniz. 

COMMENTS

Ad

3d el yapımı resim çerçevesi,1,ağır abi sözleri,1,anlamlı aşk sözleri,1,anlamlı sözler,1,anne,1,anne temalı şiirler,1,anneler günü hediyeleri,1,anneler günü hediyesi,4,anneler günü mesajları,1,anneler günü sürprizleri,1,anneler günü şiir örnekleri,1,anneler günü şiirleri,1,anneye güzel sözler,1,anneye hediye,7,anneye sürpriz,1,arkadaşa doğum günü hediyesi,3,arkadaşa doğum günü mesajları,1,arkadaşa doğum günü sözleri,1,arkadaşa hediye,3,arkadaşa yılbaşı hediyesi,1,arkadaşla ilgili güzel sözler,1,arkadaşlık sözleri,1,asker sevgiliye doğum günü hediyesi,2,asker sevgiliye hediye,1,askere hediye,1,aslan burcu,2,aslan burcu erkeğe hediye,1,aslan burcu erkeğe ne hediye alınır,1,aslan burcu kadına hediye,1,aslan burcu kadına ne hediye alınır,1,aşk konservesi,1,aşk sözleri,1,aynı gün kargo hediye,1,aynı gün teslim hediye,1,baba olma hediyeleri,1,babalar günü,1,babalar günü hediyeleri,1,babalar günü hediyesi,2,babalar günü mesajı,1,babalar günü mesajı kısa,1,babalar günü mesajları,2,babaya el yapımı hediye,1,babaya güzel sözler,1,babaya hediye,6,babaya hediye notları,1,başak burcu,1,başak burcu erkeğe hediye,1,başak burcu erkeğe ne hediye alınır,1,bayan kolye,3,bayan öğretmene hediye,4,bayan sevgiliye hediye,8,bayan sevgiliye sevgililer günü mesajları,1,bayana hediye,24,bayana yılbaşı hediyesi,1,bebek,1,bebek görme hediyesi,1,bebek hediyesi,1,bebekler için hediye,1,bebeklere hediye,1,beden eğitimi öğretmenine hediye,1,beden öğretmenine hediye,1,boğa burcu,2,boğa burcu erkeğe hediye,1,boğa burcu erkeğe ne hediye alınır,1,boğa burcu kadınına hediye,1,burçlara göre hediye,5,cuma kutlama mesajları,1,cuma mesajları,1,çalışan erkeklere hediye,1,çift saatleri,1,çim adam nasıl yapılır,1,çocuklara hediye,1,damar sözler,1,diy,19,dogumgunu,3,doğum günü hediyesi,10,doğum günü mesajları,2,doğum günü pasta modelleri,1,doğum günü pastası nasıl yapılır,1,doğum günü sürprizleri,1,edebiyat öğretmenine hediye,1,el emeği hediyeler,4,el emeği yılbaşı hediyeleri,1,el emeği yılbaşı hediyesi,1,el emeği yılbaşı süsleri,1,el yapımı,3,el yapımı ampul,1,el yapımı babalar günü hediyesi,1,el yapımı bayan çanta,1,el yapımı çim adam,1,El Yapımı Doğum Günü Pastaları,1,el yapımı ev hediyeleri,1,el yapımı explosion box,1,el yapımı hediye,30,el yapımı hediyeler,24,el yapımı kar küresi,2,el yapımı kitap okuma ayracı,1,el yapımı kumaş çanta,1,el yapımı mumlar,1,el yapımı nişan hediyeleri,1,el yapımı öğretmene hediye,1,el yapımı öğretmenler günü hediyeleri,1,el yapımı patlayan kutu,1,el yapımı tabure organizeri,1,el yapımı yılbaşı çam ağacı,1,el yapımı yılbaşı hediyeleri,5,el yapımı yılbaşı hediyesi,2,el yapımı yılbaşı kapı süsleri,1,en çok satan hediyeler,1,en gözde hediyeler,1,en güzel anneler günü şiirleri,1,enteresan tişört modelleri,1,erkeğe hediye,25,erkeğe yılbaşı hediyesi,3,erkek,1,erkek arkadaşa hediye,4,erkek arkadaşa sürpriz hediye,1,erkek öğretmene hediye,5,erkek sevgili,1,erkek sevgiliye hediye,10,erkek sevgiliye sürpriz,3,erkek sevgiliye yılbaşı hediyesi,1,erkeklere yılbaşı hediyesi,1,esprili hediyeler,1,etkileyici sözler,1,ev hediyeleri,1,evde çim adam yapımı,1,evde doğum günü pastası yapmak,1,evde kitap okuma ayracı yapmak,1,evde kumaş çanta yapılışı,1,evde sevgiliyle kutlama yapmak,1,evlilik teklifi,2,evlilik teklifi çiçekleri,2,evlilik teklifi nasıl yapılır,1,evlilik yıldönümü,1,evlilik yıldönümü nasıl kutlanır,1,explosion box,1,explosion box nasıl yapılır,1,Felsefe Öğretmenine Hediye,2,Felsefe Öğretmenine Hediye Fikirleri,1,Fen Bilgisi Öğretmenine Hediye,1,gaz lambası,1,geometri öğretmenine hediye,1,günaydın mesajları,1,güzel doğum günü mesajları,1,güzel mesajlar,2,güzel sözler,9,güzel yeni yıl sözleri,1,hadisli cuma mesajları,1,hasır ipten sepet nasıl yapılır,1,hasır ipten sepet yapılışı,1,hasır ipten tabak yapılışı,1,hasır ipten vazo nasıl yapılır,1,hediye,20,hediye bayan aksesuar,1,hediye kutusu süsleme,1,hediye notları,1,hediye seçenekleri,2,hediye sepetleri,1,hediye vosvos oyuncak,1,hes kodu anahtarlık,1,ilginç hediyeler,3,ilginç tişört modelleri,1,ilginç tişört tasarımları,1,ilginç ürünler,1,İlkokul Öğretmenine Hediye,1,inci kolye,1,indirimli hediyeler,1,isim yazılı cüzdan,1,İstanbul un gezilecek yerleri,1,İstanbul'da gezilecek güzel yerler,1,istanbul'da yılbaşı mekanları,1,İstanbul'un gezilebilecek güzel yerleri,1,istanbulda yılbaşı kutlanabilecek mekanlar,1,istiridye içinde inci kolye,1,iş arkadaşına hediye,1,iş hediyesi,1,İtalyanca Öğretmenine Hediye,1,iyi geceler mesajları,1,kadınlar günü hediyesi,1,kadınlar günü için küçük sürprizler,1,kadınlar günü sürprizleri,1,kadınlar gününde ne yapılır,1,kadınlara hediye,3,kampanyalı hediye fikirleri,1,kampanyalı hediyeler,1,kanvas tablo,1,kapak sözler,1,kapı süsleri,1,kapıda ödeme hediye,1,kar küresi nasıl yapılır,1,karakalem resim,1,Karakalem Resim Efektli Kupa Bardak,1,karakalem resim sipariş,1,kavanoz hediyeleri,1,kavanoz ile yapılan el emeği hediyeler,1,kavanozdan yapılabilen hediyeler,1,kedi yastığı nasıl yapılır,1,kedi yatağı nasıl yapılır,1,kendin yap hediye,1,kısa aşk sözleri,1,kız arkadaşa hediye,5,kişiye özel bileklik,1,kişiye özel cüzdan,1,kişiye özel hediye,8,kişiye özel hes kodu anahtarlık,1,kişiye özel kupa,4,kitap önerileri,1,kocaya hediye,1,koç burcu,1,koç burcu hakkında bilgiler,1,koç burcu kadın ünlüleri,1,koç burcu özellikler,1,kolay yapılabilen öğretmenler günü hediyeleri,1,kolye,1,konserve kutusundan mumluk yapımı,1,kupa bardak,1,makyaj fırçası nasıl yapılır,1,mesaj veren şiirler,1,mini mesaj şişeleri,1,mumluk yapımı,1,nişan hediyesi,1,nostaljik gaz lambası,1,nostaljik hediye,1,objektif kupa bardak,1,ofis hediyesi,1,öğretmen,10,Öğretmene el emeği hediyeler,1,öğretmene hediye,10,öğretmenler günü hediyeleri,8,öğretmenler günü hediyesi,5,özlü sözler,1,plaj buz dolabı süsleme,1,popüler hediyeler,1,portre sipariş,1,psikologlara hediye kupa bardak,1,resim çerçevesi yapımı,1,resim çizdirme,1,resimli cuma mesajları,1,resimli yılbaşı mesajları,1,romantik hediyeler,1,romantik yılbaşı mesajları,1,saksı yapımı,1,Senin Hakkında En Sevdiğim Şeyler Kitabı,1,sevgili,3,sevgili bileklikleri,1,sevgili için aşk sözleri,1,sevgili ile istanbulda nereler gezilir,1,sevgili saatleri,1,sevgililer günü hediyesi,14,sevgililer günü hediyesi erkek,2,sevgililer günü mesajları,2,sevgililer günü sözleri,1,sevgililer günü sürprizleri,1,sevgililer hediyeleri kadın,1,sevgiliye asılan kıza kapak sözler,1,sevgiliye aşk mesajları,2,sevgiliye aşk sözleri,1,sevgiliye doğum günü mesajları,1,sevgiliye el yapımı hediyeler,1,sevgiliye el yapımı yılbaşı hediyeleri,1,sevgiliye günaydın mesajları,1,sevgiliye güzel sözler,5,sevgiliye hediye,49,sevgiliye hediye kitap,1,sevgiliye iyi geceler mesajları,1,sevgiliye küçük sürprizler,2,sevgiliye manevi hediye,1,sevgiliye manevi hediyeler,1,sevgiliye sürpriz,14,sevgiliye ufak sürprizler,1,sevgiliye yapılabilecek yılbaşı sürprizleri,1,sevgiliye yapılacak sürprizler,1,sevgiliye yılbaşı hediyesi,2,sevgiliye yılbaşı mesajları,1,sevgiliye yılbaşı sürprizleri,2,sevgiliyle iyi vakit geçirme,1,sihirli kupa,1,sürpriz,13,süslü hediye kutuları,1,şiir,1,şişe lamba,1,türkçe öğretmenine hediye,1,ucuz hediyeler,1,uzaktaki sevgiliye hediye,1,uzaktaki sevgiliye sürpriz,1,uzun aşk sözleri,1,ünlü sözleri,1,ünlülerin güzel sözleri,1,yengeç burcu,2,yengeç burcu bayana ne hediye alınır,1,yengeç burcu erkeğe hediye,1,yengeç burcu erkeğe ne hediye alınır,1,yengeç burcu kadına hediye,1,yılbaşı,17,yılbaşı çam ağacı,1,yılbaşı eğlencesi,1,yılbaşı gecesi ne giyilir,1,yılbaşı hediyeleri,17,yılbaşı hediyesi,17,yılbaşı için öneriler,1,yılbaşı için şık kıyafet önerileri,1,yılbaşı kıyafet önerileri,1,yılbaşı kutlama sözleri,1,yılbaşı kutlaması,1,yılbaşı mesajları,3,yılbaşı sürprizi,2,yılbaşı sürprizleri,1,yılbaşına evde oynanabilecek oyunlar,1,yılbaşında ev süsleme,1,yılbaşında evde ne yapılır,1,yılbaşında nasıl giyinilir,1,yılbaşında ne yapılır,2,yılbaşında neler yapılır,1,yıldönümü hediyesi,7,
ltr
item
Güzel Hediye Fikirleri: Evde Çim Adamı Yapımı
Evde Çim Adamı Yapımı
İnternet bu alanda sayısız örneğe ev sahipliği yaparken bu sayede evde çim adam yapımı ile sizde eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Peki, evde çim adam nasıl yapılır?
https://2.bp.blogspot.com/-hOyFlIWubTU/WkI_C0zuT4I/AAAAAAAAAbg/uec4yG7_YZ0yPJky_5pJRrxpway09MpvQCEwYBhgL/s640/cim_adam_nasil_yapilir.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-hOyFlIWubTU/WkI_C0zuT4I/AAAAAAAAAbg/uec4yG7_YZ0yPJky_5pJRrxpway09MpvQCEwYBhgL/s72-c/cim_adam_nasil_yapilir.jpg
Güzel Hediye Fikirleri
https://www.iyihediyefikirleri.com/2017/12/evde-cim-adam-yapimi.html
https://www.iyihediyefikirleri.com/
https://www.iyihediyefikirleri.com/
https://www.iyihediyefikirleri.com/2017/12/evde-cim-adam-yapimi.html
true
7733495303042729096
UTF-8
Tüm yazılar Kayıt Bulunamadı Tüm Kayıtlar Devamını Oku Cevap Cevabı İptal Et Sil By Ana Sayfa Sayfa Yazı Tümünü Görüntüle Senin İçin Önerilen Etiket Arşiv Ara Tüm Yazılar İsteğinizle eşleşen bir yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şimdi 1 dakika önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et Bu içerik Kilitlenmiştir 1. ADIM: Bir sosyal ağda paylaşın 2. ADIM: Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy