Sevgililer Günü Mesajları

14 Şubat sevgililer günü için en romantik ve en etkileyici aşk sözleri ile sevgilinizi etkileyin. Sevgiliye yollanabilecek en orijinal aşk sözleri için sitemizi ziyaret edin.

Sevgililer Günü sözleri
Sevgililer Gününün tarihçesi 3. yy Aziz Valentine dönemine dayanmaktadır. Valentine ismindeki bir din adamı 14 Şubat'ı Sevgililer Günü olarak ilan etmiştir. Her yıl pek çok ülkede bu gün kutlanır. Sevgililer Günü her yıl 14 Şubat'ta en özel duygularla, hediyelerle, güzel sözlerle kutlanır. Yılın en romantik günü ilan edilen 14 Şubat Sevgililer Günü sevilen insan için duyguların ifade ediliş biçimini kapsar. Bu günde kalpler hareketlenir, aşk pekişir, küs olan sevgililer için barışma nedenidir. Bazı kişiler için duyguları ifade etmek zor olabilmektedir. İşte bu noktada doğru kelimelerle yaklaşımda bulunmak özellikle bu günde yardımcı bir detay olabilmektedir. Sevdiğiniz kişiye söylemek istediğiniz Sevgililer Günü sözleri ya da mesajları ile çok güzel bir jest yapılabilir. Önemli olan duyguların ifade edilişidir. Sevgililer Günü çiftler arasında romantik paylaşımlar, sevginin bir adım daha ilerleyişi ya da gelecek adına bir adım daha atış olarak yaşanır. 

Sevgililer Gününe Özel Romantik Aşk Mesajları


Seni yıldızlara benzetiyorum. Onlar gibi uzaksın, erişilmezsin. Onlar bin tane sen bir tanesin. Sevgililer günü ikimiz içinde kutlu olsun. 

Sen dünyaya gelmiş bir meleksin. Seni o kadar çok seveceğim ki cennetine dönmeyeceksin. Uzun yıllar sevgililer gününde birlikte olabilmek dileği ile… 

Doğan her günün sabahı senin gözlerini görmek için, senin aşkını yaşamak için var. Sevgililer Günün kutlu olsun. 

Gözlerin gözlerimde, ellerin ellerimde olduğu sürece seni seveceğim. Sevgililer gününde hep yanımda olman dileğiyle… 

Sana doğru bir kelebek yolluyorum. Yanağına ufacık bir öpücük kondurdu mu? İşte o benim. Sevgililer günümüz kutlu olsun. 

Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Şimdi benim bir gökyüzüm var. Sevgililer günümüz neşe dolu geçsin. 

Bütün ömrümüz aşk ve sevgi tadında geçsin. Her günümüz bugünkü gibi özel olsun. Sevgililer günümüz her zaman mutlulukla geçsin. 

Yalnızca 1 gün değil ömürlük bir sevgi yaşamamız dileğiyle. Sevgililer günü bize aşk ile gelsin. 

Bir yudum sevgi kocaman bir okyanustur. Senin bir yudum sevgine hasret olsam da Sevgililer gününde yanımda tek sen ol. 

İyi ki benimsin, hayatımsın, sevgilimsin. Sevgililer Günümüz kutlu olsun.
Hayat arkadaşım, can yoldaşım, yol arkadaşım, seni seviyorum. Sevgililer Günümüz her zaman mutluluk dolu olsun. 

Sevginin olduğu yerde güneş batmaz derler. Güneşimiz hiç batmasın. Sevgililer gününü birlikte yaşayalım. 

Aşk sadece birbirine bakmak değil aynı yöne bakmaktır. Sevgililer Günümüz meleklerin kanat çırpışları ile şenlensin. 

Bugün mavi bulutları avucuna bırakıyorum. Sevgimi de usulca kalbine koyuyorum. Sevgililer Gününde aşkımız daim olsun. 

Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kelimelere sığmayan. Sevgililer günü bizim için gelsin. 

Sevmek sürekli senle olmak değil, sen yokken de seninle olmaktır. Sevgililer gününü senin için özlemle bekliyorum. 

Paylaştıkça çoğalan tek şey sevgimiz. Sevgimizi devamlı çoğaltalım. Sevgililer gününde seninle aşk dolu anlara… 

Bazı aşklar okyanus gibidir. Bizim aşkımız da öyle hiç bitmeyecek. Seni seviyorum. Sevgililer günümüz mutlu ve kutlu olsun. 

Sadece bugün değil her gün bize sevgililer günü olsun. Sen var oldukça her gün kutlanmaya değer özel gün olacak. Sevgililer için en özel gün senin benim yanımda olduğun andır. 

Bir demet gül vermek istedim sana. Gülü bir gün seni sonsuza dek seveceğim. Sevgililer gününde seninle olmak en güzel andır benim için. 

Beni karanlıktan aydınlığa, yalandan gerçeğe götürdüğün için teşekkürler. Seni seviyorum. Sevgililer Günün kutlu olsun ve her zaman yanımda kal. 

Aşk bizim için engel tanımaz. Sevgililer gününde de engelleri birlikte aşalım sevgilim. 

Hani gözler vardır sözleri anlatır. Hani sözler vardır gözleri anlatır. Bir de aşk vardır seni anlatır. Nice sevgililer gününe... 

Paylaştıkça sevgimiz çoğalsın. Sevgimizi daima çoğaltalım ki sevgililerimiz günümüz nicelerine sahne olsun. 

Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları da bir mevsimde yaşamaya razıyım. Daha nice sevgililer gününü birlikte geçirmek dileği ile. 

Sevgi anlık ya da günlük değil, ömürlüktür. Biz de öyleyiz. Sevgililer günümüz neşe ile dolsun ve mutluluk her zaman bizimle olsun. 

Sen en büyük sevgiyi hak eden bir mükemmelsin. Ancak herkesin hak edemeyeceği özel birisin. Sevgililer Gününü seninle geçirmek en büyük saadet. 

Bir güzele ne kadar güzel olduğunu aynasına bakmadan önce hatırlatmak gerekir. Dünyanın en güzeli. Sevgililer için en güzel gün bizim için de her zaman özeldir. 

Aşk nereden eseceği belli olmayan bir fırtınaya benzer. Sen de benim fırtınamsın. Sevgililer Günü huzur ve mutlulukla geçsin. 

Sadece bir gün değil, her gün seviyorum seni. Sevgililer günü yalnızca bir an, sen her an benim sevgilimsin. 

Yaşamak özlemsiz olmaz. Özlem sevgisiz olmaz. Sevgi de sensiz olmaz. Sevgililer günü sensiz anlamsız olurdu. 

Seni bir yaşam boyu bitirmek olarak değil, yeniden başlamak isterim. Sevgililer günü seninle daha da anlamlı bir gün oluyor. 

Bazı insanların sesinde mutluluk gizlidir. Benim gizimde sensin. Sevgililer gününde sana olan aşkımı dile getirmek en büyük mutluluğum. 

Sevgiye, sevgiliye, sevgilerle. Seni seviyorum. Sevgililer gününde her zaman tek aşkım olarak kal. 

Eş can'dır, Eş canan'dır. Hayat arkadaşım sevgililer günümüz neşeyle ve aşkın coşkusuyla geçsin. 

Seni tahmin edemeyeceğin kadar seviyorum. Sevgilim diyebileceğim kadar şanslıyım. Sevgililer gününde mutluluklar her zaman yanı başımızda olsun. 

İnsanlar tanıdım yıldız gibiydiler, hepsi parlamaktaydı. Ama ben seni, güneşi seçtim. Bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim. Sevgililer günü bizim için mutluluğu da getirsin. 

Dünde, bugünde, yarında yüreğin kadar yanında olacağım. Sevgililer günümüz mutlu olsun. 

Çikolatadan tatlı, her şeyden tatlı sevgilim. Mutlu Sevgililer Günü. Seni çok seviyorum. 

Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy. Ben hep oradayım. Sevgililer günümüz aşk ile geçsin. 

Bana kimse sen gibi bakmadı. Ben de kimseye sana baktığım gibi bakmadım. Sevgililer Günümüz aşk dolu olsun. 

Kalplerinizden sevgi ve mutluluğu eksik etmeyin. Tüm sevgililerin 14 Şubat'ı kutlu olsun. 

Mutluluk sevgiden doğar. 14 Şubat ta herkesin kapısını mutluluk çalsın. Sevgililer Günümüzde aşk bizimle olsun. 

Bazı rüyalar uzun sürer. Benim en uzun rüyam sensin. Sevgililer günü aşkla dolu dolu geçsin. 

Sevgi nedir? Sevgi emektir, yanan ateşe dokunmaktır. Sevgilim, Sevgililer günü ikimizin en özel günü olsun.
Ayrılık küçük sevgileri öldürür. Bizim büyük sevgimiz ise güçlenir. Hep yaşanması ve güçlenmesi dileğiyle, Nice Sevgililer Gününe. 

İnsanın sevdiği bir kelebek gibidir. Baksan kaçacak, sıkı tutsan ölecek. İşte böyle bir şey seni sevmek. Sevgililer gününde seninle olmak dünyanın en büyük mutluluğu… 

Sevmek her an beraber olmak değil, sensizken bile seninle olmaktır. Seni seviyorum. Sevgililer gününde her zaman aşk bizim tek gerçeğimiz olsun. 

Bu hayatta sadece seninle yaşamak ve yaşlanmak istiyorum. Sevgililer Günümüz kutlu olsun.
Seni sevmek hayatın güzel görünmesini sağlamak demektir. Seni sevmek hayatımın olmazsa olmazı demektir. Sevgililer gününde ve sonrasında tek sevgilim ol. 

Bu Sevgililer Gününde beyaz bir güvercin yolluyorum sana. Sağlık ve mutluluk getirsin. Seni seviyorum. 

Ben senin gülüşünü sevdim. Ben senin kalbimi ısıtmasını sevdim. Ben senin kalbini sevdim. Sevgililer günü sonsuz bir mutlulukla geçsin. 

Paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir. Sevgimizi hep paylaşıp çoğaltalım. Daha nice Sevgililer Gününe. 


Seni sevmeme izin verdiğin için, senin de beni sevdiğin için teşekkür ederim. Sevgililer günümüz aşkımıza tanıklık etsin. 

En huzurlu ve en mutlu günüm. Sen varsın ve yanımdasın. Sevgililer Günümüz kutlu olsun hayatımın kaynağı. 

İyi ki hayatımdasın. Seni seviyorum. Sevgililer günü bizim için gelsin ve mutluluk hep yanı başımızda bulunsun. 

Dünya bir yana, sen bir yana. Sevgililer günümüz her zaman mutlulukla geçsin. 

Güneşin doğduğu da battığı da bir gerçek. Kalbimin attığı da bir başka gerçek. Seni seviyorum işte bu en büyük gerçek. Sevgililer gününde birlikte olmak her zaman nasip olsun. 

Her an her yerde senin adın dilimde. Sevgililer Günün Kutlu olsun Sevgilim. 

COMMENTS

Ad

3d el yapımı resim çerçevesi,1,ağır abi sözleri,1,anlamlı aşk sözleri,1,anlamlı sözler,1,anne,1,anne temalı şiirler,1,anneler günü hediyeleri,1,anneler günü hediyesi,4,anneler günü mesajları,1,anneler günü sürprizleri,1,anneler günü şiir örnekleri,1,anneler günü şiirleri,1,anneye güzel sözler,1,anneye hediye,7,anneye sürpriz,1,arkadaşa doğum günü hediyesi,3,arkadaşa doğum günü mesajları,1,arkadaşa doğum günü sözleri,1,arkadaşa hediye,3,arkadaşa yılbaşı hediyesi,1,arkadaşla ilgili güzel sözler,1,arkadaşlık sözleri,1,asker sevgiliye doğum günü hediyesi,2,asker sevgiliye hediye,1,askere hediye,1,aslan burcu,2,aslan burcu erkeğe hediye,1,aslan burcu erkeğe ne hediye alınır,1,aslan burcu kadına hediye,1,aslan burcu kadına ne hediye alınır,1,aşk konservesi,1,aşk sözleri,1,aynı gün kargo hediye,1,aynı gün teslim hediye,1,baba olma hediyeleri,1,babalar günü,1,babalar günü hediyeleri,1,babalar günü hediyesi,2,babalar günü mesajı,1,babalar günü mesajı kısa,1,babalar günü mesajları,2,babaya el yapımı hediye,1,babaya güzel sözler,1,babaya hediye,6,babaya hediye notları,1,başak burcu,1,başak burcu erkeğe hediye,1,başak burcu erkeğe ne hediye alınır,1,bayan kolye,3,bayan öğretmene hediye,4,bayan sevgiliye hediye,8,bayan sevgiliye sevgililer günü mesajları,1,bayana hediye,24,bayana yılbaşı hediyesi,1,bebek,1,bebek görme hediyesi,1,bebek hediyesi,1,bebekler için hediye,1,bebeklere hediye,1,beden eğitimi öğretmenine hediye,1,beden öğretmenine hediye,1,boğa burcu,2,boğa burcu erkeğe hediye,1,boğa burcu erkeğe ne hediye alınır,1,boğa burcu kadınına hediye,1,burçlara göre hediye,5,cuma kutlama mesajları,1,cuma mesajları,1,çalışan erkeklere hediye,1,çift saatleri,1,çim adam nasıl yapılır,1,çocuklara hediye,1,damar sözler,1,diy,19,dogumgunu,3,doğum günü hediyesi,10,doğum günü mesajları,2,doğum günü pasta modelleri,1,doğum günü pastası nasıl yapılır,1,doğum günü sürprizleri,1,edebiyat öğretmenine hediye,1,el emeği hediyeler,4,el emeği yılbaşı hediyeleri,1,el emeği yılbaşı hediyesi,1,el emeği yılbaşı süsleri,1,el yapımı,3,el yapımı ampul,1,el yapımı babalar günü hediyesi,1,el yapımı bayan çanta,1,el yapımı çim adam,1,El Yapımı Doğum Günü Pastaları,1,el yapımı ev hediyeleri,1,el yapımı explosion box,1,el yapımı hediye,30,el yapımı hediyeler,24,el yapımı kar küresi,2,el yapımı kitap okuma ayracı,1,el yapımı kumaş çanta,1,el yapımı mumlar,1,el yapımı nişan hediyeleri,1,el yapımı öğretmene hediye,1,el yapımı öğretmenler günü hediyeleri,1,el yapımı patlayan kutu,1,el yapımı tabure organizeri,1,el yapımı yılbaşı çam ağacı,1,el yapımı yılbaşı hediyeleri,5,el yapımı yılbaşı hediyesi,2,el yapımı yılbaşı kapı süsleri,1,en çok satan hediyeler,1,en gözde hediyeler,1,en güzel anneler günü şiirleri,1,enteresan tişört modelleri,1,erkeğe hediye,25,erkeğe yılbaşı hediyesi,3,erkek,1,erkek arkadaşa hediye,4,erkek arkadaşa sürpriz hediye,1,erkek öğretmene hediye,5,erkek sevgili,1,erkek sevgiliye hediye,10,erkek sevgiliye sürpriz,3,erkek sevgiliye yılbaşı hediyesi,1,erkeklere yılbaşı hediyesi,1,esprili hediyeler,1,etkileyici sözler,1,ev hediyeleri,1,evde çim adam yapımı,1,evde doğum günü pastası yapmak,1,evde kitap okuma ayracı yapmak,1,evde kumaş çanta yapılışı,1,evde sevgiliyle kutlama yapmak,1,evlilik teklifi,2,evlilik teklifi çiçekleri,2,evlilik teklifi nasıl yapılır,1,evlilik yıldönümü,1,evlilik yıldönümü nasıl kutlanır,1,explosion box,1,explosion box nasıl yapılır,1,Felsefe Öğretmenine Hediye,2,Felsefe Öğretmenine Hediye Fikirleri,1,Fen Bilgisi Öğretmenine Hediye,1,gaz lambası,1,geometri öğretmenine hediye,1,günaydın mesajları,1,güzel doğum günü mesajları,1,güzel mesajlar,2,güzel sözler,9,güzel yeni yıl sözleri,1,hadisli cuma mesajları,1,hasır ipten sepet nasıl yapılır,1,hasır ipten sepet yapılışı,1,hasır ipten tabak yapılışı,1,hasır ipten vazo nasıl yapılır,1,hediye,20,hediye bayan aksesuar,1,hediye kutusu süsleme,1,hediye notları,1,hediye seçenekleri,2,hediye sepetleri,1,hediye vosvos oyuncak,1,hes kodu anahtarlık,1,ilginç hediyeler,3,ilginç tişört modelleri,1,ilginç tişört tasarımları,1,ilginç ürünler,1,İlkokul Öğretmenine Hediye,1,inci kolye,1,indirimli hediyeler,1,isim yazılı cüzdan,1,İstanbul un gezilecek yerleri,1,İstanbul'da gezilecek güzel yerler,1,istanbul'da yılbaşı mekanları,1,İstanbul'un gezilebilecek güzel yerleri,1,istanbulda yılbaşı kutlanabilecek mekanlar,1,istiridye içinde inci kolye,1,iş arkadaşına hediye,1,iş hediyesi,1,İtalyanca Öğretmenine Hediye,1,iyi geceler mesajları,1,kadınlar günü hediyesi,1,kadınlar günü için küçük sürprizler,1,kadınlar günü sürprizleri,1,kadınlar gününde ne yapılır,1,kadınlara hediye,3,kampanyalı hediye fikirleri,1,kampanyalı hediyeler,1,kanvas tablo,1,kapak sözler,1,kapı süsleri,1,kapıda ödeme hediye,1,kar küresi nasıl yapılır,1,karakalem resim,1,Karakalem Resim Efektli Kupa Bardak,1,karakalem resim sipariş,1,kavanoz hediyeleri,1,kavanoz ile yapılan el emeği hediyeler,1,kavanozdan yapılabilen hediyeler,1,kedi yastığı nasıl yapılır,1,kedi yatağı nasıl yapılır,1,kendin yap hediye,1,kısa aşk sözleri,1,kız arkadaşa hediye,5,kişiye özel bileklik,1,kişiye özel cüzdan,1,kişiye özel hediye,8,kişiye özel hes kodu anahtarlık,1,kişiye özel kupa,4,kitap önerileri,1,kocaya hediye,1,koç burcu,1,koç burcu hakkında bilgiler,1,koç burcu kadın ünlüleri,1,koç burcu özellikler,1,kolay yapılabilen öğretmenler günü hediyeleri,1,kolye,1,konserve kutusundan mumluk yapımı,1,kupa bardak,1,makyaj fırçası nasıl yapılır,1,mesaj veren şiirler,1,mini mesaj şişeleri,1,mumluk yapımı,1,nişan hediyesi,1,nostaljik gaz lambası,1,nostaljik hediye,1,objektif kupa bardak,1,ofis hediyesi,1,öğretmen,10,Öğretmene el emeği hediyeler,1,öğretmene hediye,10,öğretmenler günü hediyeleri,8,öğretmenler günü hediyesi,5,özlü sözler,1,plaj buz dolabı süsleme,1,popüler hediyeler,1,portre sipariş,1,psikologlara hediye kupa bardak,1,resim çerçevesi yapımı,1,resim çizdirme,1,resimli cuma mesajları,1,resimli yılbaşı mesajları,1,romantik hediyeler,1,romantik yılbaşı mesajları,1,saksı yapımı,1,Senin Hakkında En Sevdiğim Şeyler Kitabı,1,sevgili,3,sevgili bileklikleri,1,sevgili için aşk sözleri,1,sevgili ile istanbulda nereler gezilir,1,sevgili saatleri,1,sevgililer günü hediyesi,14,sevgililer günü hediyesi erkek,2,sevgililer günü mesajları,2,sevgililer günü sözleri,1,sevgililer günü sürprizleri,1,sevgililer hediyeleri kadın,1,sevgiliye asılan kıza kapak sözler,1,sevgiliye aşk mesajları,2,sevgiliye aşk sözleri,1,sevgiliye doğum günü mesajları,1,sevgiliye el yapımı hediyeler,1,sevgiliye el yapımı yılbaşı hediyeleri,1,sevgiliye günaydın mesajları,1,sevgiliye güzel sözler,5,sevgiliye hediye,49,sevgiliye hediye kitap,1,sevgiliye iyi geceler mesajları,1,sevgiliye küçük sürprizler,2,sevgiliye manevi hediye,1,sevgiliye manevi hediyeler,1,sevgiliye sürpriz,14,sevgiliye ufak sürprizler,1,sevgiliye yapılabilecek yılbaşı sürprizleri,1,sevgiliye yapılacak sürprizler,1,sevgiliye yılbaşı hediyesi,2,sevgiliye yılbaşı mesajları,1,sevgiliye yılbaşı sürprizleri,2,sevgiliyle iyi vakit geçirme,1,sihirli kupa,1,sürpriz,13,süslü hediye kutuları,1,şiir,1,şişe lamba,1,türkçe öğretmenine hediye,1,ucuz hediyeler,1,uzaktaki sevgiliye hediye,1,uzaktaki sevgiliye sürpriz,1,uzun aşk sözleri,1,ünlü sözleri,1,ünlülerin güzel sözleri,1,yengeç burcu,2,yengeç burcu bayana ne hediye alınır,1,yengeç burcu erkeğe hediye,1,yengeç burcu erkeğe ne hediye alınır,1,yengeç burcu kadına hediye,1,yılbaşı,17,yılbaşı çam ağacı,1,yılbaşı eğlencesi,1,yılbaşı gecesi ne giyilir,1,yılbaşı hediyeleri,17,yılbaşı hediyesi,17,yılbaşı için öneriler,1,yılbaşı için şık kıyafet önerileri,1,yılbaşı kıyafet önerileri,1,yılbaşı kutlama sözleri,1,yılbaşı kutlaması,1,yılbaşı mesajları,3,yılbaşı sürprizi,2,yılbaşı sürprizleri,1,yılbaşına evde oynanabilecek oyunlar,1,yılbaşında ev süsleme,1,yılbaşında evde ne yapılır,1,yılbaşında nasıl giyinilir,1,yılbaşında ne yapılır,2,yılbaşında neler yapılır,1,yıldönümü hediyesi,7,
ltr
item
Güzel Hediye Fikirleri: Sevgililer Günü Mesajları
Sevgililer Günü Mesajları
14 Şubat sevgililer günü için en romantik ve en etkileyici aşk sözleri ile sevgilinizi etkileyin. Sevgiliye yollanabilecek en orijinal aşk sözleri için sitemizi ziyaret edin.
https://1.bp.blogspot.com/-SNz3sWf2tIQ/XSb7qNlryCI/AAAAAAAAB3Q/m4E793kMw7AUqhOzlO-1dkbYjsw3L4jhACLcBGAs/s640/ask.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-SNz3sWf2tIQ/XSb7qNlryCI/AAAAAAAAB3Q/m4E793kMw7AUqhOzlO-1dkbYjsw3L4jhACLcBGAs/s72-c/ask.jpg
Güzel Hediye Fikirleri
https://www.iyihediyefikirleri.com/2019/07/sevgililer-gunu-mesajlar.html
https://www.iyihediyefikirleri.com/
https://www.iyihediyefikirleri.com/
https://www.iyihediyefikirleri.com/2019/07/sevgililer-gunu-mesajlar.html
true
7733495303042729096
UTF-8
Tüm yazılar Kayıt Bulunamadı Tüm Kayıtlar Devamını Oku Cevap Cevabı İptal Et Sil By Ana Sayfa Sayfa Yazı Tümünü Görüntüle Senin İçin Önerilen Etiket Arşiv Ara Tüm Yazılar İsteğinizle eşleşen bir yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şimdi 1 dakika önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et Bu içerik Kilitlenmiştir 1. ADIM: Bir sosyal ağda paylaşın 2. ADIM: Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy