EL Yapımı Tabure Organizer

EL Yapımı Tabure Organizer
Oldukça sıra dışı ve çok kullanışlı bir DIY projesi ile karşınızdayız! Mutfak taburenizden çok güzel bir organizatör yapacağımızı söylesek, ne düşünürsünüz? Hayal etmesi biraz zor fakat yapması oldukça kolay! Kendin yap tabure organizatör, yapmaktan oldukça keyif alacağınız bir proje olacak! Tabureye sadece birkaç ekleme yaparak ortaya dönmeli bir organizatör çıkacak! Üstelik oldukça kısa bir sürede! İki saatinizi bile almayacak tabure organizatör, evdeki eski taburenizi değerlendirmeniz için harika bir fırsat olabilir! O yüzden evdeki eski taburelerinizi sakın atmayın! Bu el yapımı hediye projesi sayesinde tabureler çok farklı bir amaca hizmet edecek! Sıradan kullandığınız mutfak taburesinin alt kısmına tekerlek ekleyerek dönmesini de sağlayabileceksiniz!

Evdeki küçük aletlerinizi bulmakta zorlanıyorsanız bu organizatör sayesinde işiniz çok daha kolaylaşacak! Uygun ebatlarda cepler yaparak dilediğiniz ürünü bu organizatör ile düzenleyebilirsiniz! Ayrıca küçük kancalar ekleyerek makas gibi eşyalarınızı da asabilirsiniz! Bu organizatörde yok, yok! Eğer daha önce böyle bir el emeği hediye projesi yapmadıysanız, hiç endişelenmeyin! Sizlere en ayrıntılı ve resimli bir şekilde kendin yap tabure organizatör nasıl yapılır, anlatacağız! Verdiğimiz ipuçları ve görseller ile bu DIY projesini yapmanız çok daha kolaylaşacak! Öyleyse bir an önce tabure organizatör yapılış aşamalarına geçelim! Önce malzemeler…
el yapımı tabure organizatör

KENDİN YAP TABURE ORGANİZATÖR İÇİN MALZEMELER


• Mutfak taburesi
• 3 metre kumaş (iki büyük torba ve iki küçük torba için)
• 4 adet tekerlek
• 2 kutu bant 


KENDİN YAP TABURE ORGANİZATÖR YAPILIŞI


Yapılış aşamalarına geçmeden önce ufak bir not! Kumaş miktarını taburenizin ebadına göre arttırabilir veya azaltabilirsiniz! Bu projede kullandığımız taburenin rengi beyaz. Fakat siz dilerseniz sprey boya yardımı ile taburenizi farklı bir renge boyayabilirsiniz! Oldukça güzel olabilir!
EL Yapımı Tabure Organizer
Şimdi, ilk olarak ne kadar kumaşa ihtiyaç duyacağınızı nasıl belirlersiniz? Taburenizi alın ve yan şekilde yatırın! Oturma bölümünün sağ altından son basamak tabanına kadar olan mesafeyi ölçün. Kullandığımız tabure 45 cm uzunluğunda çıktı! Sonra bacakların en geniş bölümündeki bacaklar arasındaki uzunluğu ölçün. En geniş kısımda 30 cm ölçülmüştür! Ölçüm için diğer bir yol da masanın üzerine bir parça kumaş yatırmak ve daha sonra kumaşın üzerine tabure yatırmaktır. Daha sonra koltuğun hemen altındaki kumaşın üzerine gelin ve son basamağın tabanında iz yapın. Sonra tabure bacaklarının dış kenarlarını takip edin. Gerçekten çok kolay ve aşağıdaki resimleri gördüğünüzde, ne demek istediğimizi tam olarak anlayacaksınız! Hangi yol size daha kolay geliyorsa onu seçin ve tabure organizatör yapımına başlayın!
EL Yapımı Tabure Organizer
Yukarıda anlattığımız gibi tabure altındaki kumaş parçasını görüyorsunuz! Sizler de tam olarak bu şekilde kumaş parçanızı kesmiş olacaksınız! Şimdi bir torba yapmak için kesilmiş 4 parçaya ihtiyacınız olacak. Bu da demek oluyor ki, bir hediye paketleme organizatörü yapmak için aynı boyutta 12 parçaya ihtiyacınız olacak! Bu nedenle, kumaş parçanızı ölçün veya gerekli kumaş miktarını belirlemek için ölçümlerinizi kullanın. Ölçülerinize göre 12 parça kumaşınızı kesin. İki parça kumaş alın ve yanları ve altını sağ taraflarla birlikte dikin. Üst kısmını yani torbanın en geniş bölümünü açık bırakın. Daha iyi anlamak için aşağıdaki resme bakabilirsiniz!. 
EL Yapımı Tabure Organizer
Şimdi sıra geldi torbaya şekil vermeye! Şekil vermek için kenarlarından kare boşluk bırakın! Bunu yapmak için, çantanızı aşağıda gösterildiği gibi katlayın. Şimdi torbanın ucundan yaklaşık 3 cm ölçün ve bir çizgi çizin! Az önce çizdiğiniz çizgide torbayı dikin. Eğer diktikten sonra fazlalık kumaş parçası kalıyorsa, fazlalık kumaşı kesin! Ve artık torbanızın düzgün bir şekli var. Yaptığınız gibi 3 tane daha çanta yapın. 4 adet büyük torba yaptıktan sonra 4 adet de küçük torba yapacaksınız! Geriye kalan 4 parça, daha küçük torbaları yapmak için daha sonra kesilecek! Sırada bantlama var! Bantları bir araya getirin! Bandı veya şeritleri bağların olmasını istediğin uzunlukta kesin. 24 parça bandı 6 parça kesin. Şimdi önyargı bandını üstüne dikin!
EL Yapımı Tabure Organizer
Her iki tarafta torbanızın kenarından 5 cm ölçün. Daha sonra bu mesafeye bandınızı ekleyin! Bandı yarıya katlayın. Bandının katlanmış parçalarını işaretlerin üstüne yerleştirin ve yerinde yapıştırın. Şimdi çantalarından birini alıp ters tarafa doğru çevirin. Sağ tarafı bağları içinde bulunan torbaya yerleştirin. Her iki torbayı da üste sıkıştırın. Düz tarafa çevirmek için bir açıklık bırakırken, üst kısmın etrafında dikin. Daha sonra çantayı açıklıktan düz tarafa doğru çevirin! Üst kenara bastırın ve üstü dikin. Artık torba hazır! Torbayı tabure üzerine bağlayın! Şimdi aynı işlemi diğer üç torba için tekrarlayın! Sıra geldi küçük torbalara! Geriye kalan 4 kumaşı toplayın ve aşağıda olduğu gibi yarıya katlayın. Katlanmış kenarı kesin! Şimdi iki farklı ebatta 4 kumaş parçası var. 4 küçük parça ve 4 büyük parça. İki farklı boyut size iki farklı boyutta torba yapmanızı sağlayacaktır! Yani daha önce olduğu gibi, dört kumaştan 2 torba yapacaksınız! Oldukça basit değil mi?
EL Yapımı Tabure Organizer
Küçük torbaları da oluşturduktan sonra torbaların hepsini tabureye takın ve 4 tekerleğinizi taburenin yerine oturtun. Taburenin kenarlarına eşit mesafede olmasına dikkat edin! Artık organizatör içine koyacağınız malzemelerinin tümünü toplayın ve torbaları doldurmaya başlayın! Rulo şeklindeki uzun malzemeler için taburenin orta kısmını boş bırakın ve torba takmayın! Rulo kâğıtlarınızı taburenin ortasına yerleştirin! Küçük torbaları, taş, bant, delik delici, kart, etiket, kalem veya küçük diğer öğelerinizi tutmak için kullanabilirsiniz! Ve kutularınızı veya torbalarınızı tutmak için daha büyük olan cepleri kullanın! Ve bitti!

Yorum Yaz

Daha yeni Daha eski