Çocuklara El Yapımı Pratik Hediyeler

çocuklara el yapımı hediyeler
Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler becerinin ve yaratıcılığın birleştiği çocuklara hitap eden hediyelerdir. Kız ve erkek çocukları sürprizleri çok severler. Onlar için hayat oyundan ve eğlenceden oluşmaktadır. Hediye almayı bir oyun gibi düşünürler. Dünyayı öğrenmenin yolu ise bol bol oyundan geçmektedir. Hediye aldıkları zaman ise bunun heyecan verici etkisiyle hem mutlu olurlar hem de birilerini mutlu etmeyi ve paylaşmayı öğrenirler.
çocuklara el yapımı hediyeler
Çocuklara hediye seçerken onların gelişim özelliklerini dikkate almalısınız. Her yaş grubunun ilgilendiği şeyler farklı kategoridir. Küçük çocuklar için minik parçaların olduğu hediyeler, tehlikeli ve gelişimlerine katkı sağlamayacak özelliktedir. Büyük çocuklar da böyle bir durum olmadığı için ona sevdiği bir kahramanın kostümünü dikebilir ya da bir prenses elbisesi bile tasarlayabilirsiniz.

Amigurumi İle Neşeli Oyuncaklar

çocuklara el yapımı hediyeler
Eğlenceli bir oyuncağı hediye olarak almak çok kolay bir iş olsa da insanın bir şeyleri kendi üretip tasarlamasının verdiği hazzı verememektedir. Oyuncak yapma sanatı amigurumi de tığ ve iplik ile çeşit çeşit oyuncaklar yapabilirsiniz. Kendi çocuğunuz ya da başkasının çocuğu için yapacağınız hayvanlar, bebekler ya da sevimli birçok başka tasarımla çocukların kalbini çalacaksınız. Hayal dünyası çok geniş olan çocuklara çeşitli amigurumiler vererek büyülü bir dünyanın kapılarını açmış olacaksınız 
çocuklara el yapımı hediyeler
Erkek ve kız çocuklarına özel modeller ve renkler seçerek yapacağınız oyuncaklar ile onun oyun alemini neşelendirebilirsiniz. Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler içinden amigurumi yapmayı düşünüyorsanız, internette oldukça yaygın olan videolardan faydalanabilirsiniz. Üstelik çok az malzemeyle birçok çeşit ortaya çıkarabilirsiniz. Bu oyuncakların en güzel yanı diğer oyuncaklara göre daha sağlam ve sağlıklı olmasıdır.

Keçe İle Oyalanacağı Bir Dolu Obje

çocuklara el yapımı hediyeler
Kimyasalların zararları öğrenildiğinden beri anneler doğal seçeneklere yönelmeye başladılar. Evde kendi ürettikleri oyuncaklar ile daha ekonomik ve faydalı ürünler ortaya çıkarmaktadırlar. Bir çocuğa hediye almayı planlıyorsanız siz de fabrikadan almak yerine el emeği ürününüzle onu mutlu edebilirsiniz. Keçeler çok rahat bulunan materyallerdir. Birkaç aksesuar, iğne, iplik ve makas ile yapabileceğiniz yüzlerce oyuncak bulabilirsiniz.
çocuklara el yapımı hediyeler
Boş zamanlarınızda keçeden üreteceğiniz küçüklü büyüklü objeleri evinizde saklayarak gelen misafir çocuklara bu objeleri vererek güzel vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Hatta evlerine giderken en beğendiğini armağan ederseniz, evinizden memnun ayrılacaktır. Kendin yap çocuklara pratik el yapımı hediyeler ararken ilgi alanlarınızdan faydalanıp yeni bir hobi edinebilirsiniz. Üretmenin insan ruhu üzerindeki olumlu etkileri, bir hobiyle uğraşmanın stres yönetimine faydasını siz de yaşayabilirsiniz. Böyle uğraşlarla çocukları sevindirmekle kalmayıp kendinize de yatırım yapmış olacaksınız.

Kız Çocuklarına Rengârenk Tokalar

çocuklara el yapımı hediyeler
Kız çocuklarına alınabilecek şeyler erkek çocuklarına oranla daha fazladır. Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler arasında aksesuar, çanta, tüllü kıyafetler, süslü çantalar ile birçok hediye seçeneği bulunmaktadır. Kızların bebeklikten çıktıkları anda taçları, tokaları kutuları doldurmaya başlamaktır. Özellikle dört beş yaşlarına geldiklerinde her şeyi kendileri seçtikleri saçlarında bir sürü tokayı aynı anda görebilirsiniz. Kız çocukları için verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri kendi yaptığınız tokalar olacaktır. 
çocuklara el yapımı hediyeler
Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler içinde süslü tokaların yapımı da oldukça kolaydır. Bijuteri mağazasından alacağınız tel tokaların üzerine tatlı objeler yapıştırarak oldukça kısa sürede ve düşük maliyetle kızların hayran olacağı hediyeleriniz hazır olacaktır. Bu tokaları yine kendi yapacağınız el emeği küçük bir sepetle doğum günü gibi oldukça özel bir zamanda bile gönül rahatlığıyla armağan edebilirsiniz. 

Çerçeve İçine Koyabileceğiniz Resimler 

çocuklara el yapımı hediyeler
Çocukların en sevdiği aktivite olan resim çizmek onlar için oldukça uygun bir hediye olacaktır. El becerileri gelişmeye başladıktan sonra hayal güçlerini kullandıkları resimleri çizmekten çok hoşlanırlar. Siz de bir çocuğa el yapımı hediye vermeyi istiyorsanız kendinizin çizdiği bir resmi hediye edebilirsiniz. Çocuk odalarına en güzel dekor duvarlara asılan çerçevelerdir. Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler arasından çocukların sevdiği bir hayvanı resmedip çerçeve içine koyabilirsiniz. 
çocuklara el yapımı hediyeler
Birkaç boya ve kâğıt ile çocuğun favorisi olan bir şeyi çizmeye çalışırken siz de çok eğleneceksiniz. Üstelik kimse sizden profesyonel ürünler çıkarmanızı da beklemiyor. Bu düşüncenin verdiği rahatlıkla Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler hazırlarken oldukça keyifli hissedeceksiniz.

Sizin yaptığınız Lezzetli Bir Pasta 

çocuklara el yapımı hediyeler
Çocukların pastalara karşı inanılmaz bir zaafı vardır. Özellikle doğum günleri geldiğinde mum üflemek onlar için çok önemlidir. Günümüzde evde pasta yapmak için özel bir yeteneğe ihtiyaç duyulmuyor. Kremasından tutun süsleme malzemelerine kadar hepsine ulaşmak çok kolay. Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler kategorisinden bir nesne yapmak yerine leziz bir pasta yapabilirsiniz. 
çocuklara el yapımı hediyeler
Üstelik bu pastaları hazırlarken sağlıklı gıdalarla hazırlamanız mümkün. Hediye olarak pasta hazırlamayı düşünüyorsanız onların istediği kadar yiyebilmesi için içeriği temiz bir pasta hazırlayabilirsiniz. Doyasıya yediği pastanın tadını uzun zaman unutamayacaktır. Hatta bir sonraki pastayı birlikte yapmayı teklif edip sürprizinizin heyecanını ikiye katlayabilirsiniz. 

Bol suyla Eğleneceği Kâğıt Gemiler

çocuklara el yapımı hediyeler
Çocuklar havaların ısınmasıyla su ile haşır neşir olmaya başlarlar. Sıcak havalarda serinletici su oyunları ile eğlenmenin tadına varırlar. Renkli kâğıtlarla ve farklı boyutlarla hazırlayacağınız kâğıt gemiler ile içi su dolu bir kap hazırlayarak çocuğunuza şaşıracağı bir aktivite hediye edebilirsiniz. Kendin yap çocuklara pratik el yapımı hediyeler çocukların hoşuna gideceği her şeyi kapsamaktadır. 
çocuklara el yapımı hediyeler
Hediye seçerken önemli olanın üretmek olduğunu düşünüyorsanız, gelecek zamanlarda çocuklarınızın bir şeylere sadece parayla değil, emekle ulaşmasını istiyorsanız, sizin için seçtiğimiz seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. 

Gelenekten Gelen Boncuk Takılar 

çocuklara el yapımı hediyeler
Tüm kız çocukları bebeklerine ya da kendilerine elbise dikmeyi, takı yapmayı çok severler. Çiçekli, kalpli kelebekli desen ve şekil seçenekleriyle yetişkinlerin bile takabileceği takılar üretebilirsiniz. Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler arıyorsanız bileklik, kolye gibi aksesuarları düşünebilirsiniz. Ancak üç yaşın altındaki çocukların bunları koparma ve yutma riski olduğu için daha büyük yaş grubundaki kız çocuklarının kullanması gerekmektedir.
çocuklara el yapımı hediyeler
Takıları yaparken ihtiyacınız olan şey, sağlam ipler ile renkli boncuklardır. Bundan sonrası hayal gücünüzle neler yapmak istediğinize bağlıdır. Aslında çocukları mutlu etmek için büyük şeylere gerek yok, oldukça küçük şeylerle bile mutlu olabilirler. Onlara vereceğiniz bu tatlı takıları aylar boyunca üstlerinde taşıyacaklarına emin olabilirsiniz.

Bonus Olarak İse Baş Ucu Süsleri 

çocuklara el yapımı hediyeler
Bebekler için alternatif olan beşik süsleri, çocukların uykudan uyandıkları ya da uyuyacakları zaman sakinleşmelerini sağlayacaktır. Müzikli, ışıklı hazır seçenekler yerine canlı renklerle hazırlayacağınız süsleri, bebek görme gibi bir davette hediye edebilirsiniz. Beşiklerinde uzanan bebekler bu objeleri yakalamaya çalışarak, bazen onlara dokunarak oldukça sakin ve güzel zamanlar geçirecektir. Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler içinde beşik süsü yapacaksınız, bu süslere ışıklar ekleyerek daha güzel bir hale getirebilirsiniz. 

Bizim geçmişten beri çocuklarımızı sevindirme âdetimiz vardır. Eskilerimiz mendil içine koydukları bir şekerle bile onları mutlu etmek isterlerdi. Yetişkin ya da çocuk fark etmeksizin hediyeleşme kültürü herkesin birbirlerinin ihtiyacını gördüğü jestler haline gelmiştir. Çocuklara bu kültürü devrederek onları mutlu etmekle kalmayıp başkalarının ihtiyaç ve isteklerine duyarlı olmalarını sağlarsınız. 

Yorum Yaz

Daha yeni Daha eski