Çocuklara El Yapımı Pratik Hediyeler

Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler becerinin ve yaratıcılığın birleştiği çocuklara hitap eden hediyelerdir. Kız ve erkek çocukları sürprizleri çok severler.

çocuklara el yapımı hediyeler
Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler becerinin ve yaratıcılığın birleştiği çocuklara hitap eden hediyelerdir. Kız ve erkek çocukları sürprizleri çok severler. Onlar için hayat oyundan ve eğlenceden oluşmaktadır. Hediye almayı bir oyun gibi düşünürler. Dünyayı öğrenmenin yolu ise bol bol oyundan geçmektedir. Hediye aldıkları zaman ise bunun heyecan verici etkisiyle hem mutlu olurlar hem de birilerini mutlu etmeyi ve paylaşmayı öğrenirler.
çocuklara el yapımı hediyeler
Çocuklara hediye seçerken onların gelişim özelliklerini dikkate almalısınız. Her yaş grubunun ilgilendiği şeyler farklı kategoridir. Küçük çocuklar için minik parçaların olduğu hediyeler, tehlikeli ve gelişimlerine katkı sağlamayacak özelliktedir. Büyük çocuklar da böyle bir durum olmadığı için ona sevdiği bir kahramanın kostümünü dikebilir ya da bir prenses elbisesi bile tasarlayabilirsiniz.

Amigurumi İle Neşeli Oyuncaklar

çocuklara el yapımı hediyeler
Eğlenceli bir oyuncağı hediye olarak almak çok kolay bir iş olsa da insanın bir şeyleri kendi üretip tasarlamasının verdiği hazzı verememektedir. Oyuncak yapma sanatı amigurumi de tığ ve iplik ile çeşit çeşit oyuncaklar yapabilirsiniz. Kendi çocuğunuz ya da başkasının çocuğu için yapacağınız hayvanlar, bebekler ya da sevimli birçok başka tasarımla çocukların kalbini çalacaksınız. Hayal dünyası çok geniş olan çocuklara çeşitli amigurumiler vererek büyülü bir dünyanın kapılarını açmış olacaksınız 
çocuklara el yapımı hediyeler
Erkek ve kız çocuklarına özel modeller ve renkler seçerek yapacağınız oyuncaklar ile onun oyun alemini neşelendirebilirsiniz. Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler içinden amigurumi yapmayı düşünüyorsanız, internette oldukça yaygın olan videolardan faydalanabilirsiniz. Üstelik çok az malzemeyle birçok çeşit ortaya çıkarabilirsiniz. Bu oyuncakların en güzel yanı diğer oyuncaklara göre daha sağlam ve sağlıklı olmasıdır.

Keçe İle Oyalanacağı Bir Dolu Obje

çocuklara el yapımı hediyeler
Kimyasalların zararları öğrenildiğinden beri anneler doğal seçeneklere yönelmeye başladılar. Evde kendi ürettikleri oyuncaklar ile daha ekonomik ve faydalı ürünler ortaya çıkarmaktadırlar. Bir çocuğa hediye almayı planlıyorsanız siz de fabrikadan almak yerine el emeği ürününüzle onu mutlu edebilirsiniz. Keçeler çok rahat bulunan materyallerdir. Birkaç aksesuar, iğne, iplik ve makas ile yapabileceğiniz yüzlerce oyuncak bulabilirsiniz.
çocuklara el yapımı hediyeler
Boş zamanlarınızda keçeden üreteceğiniz küçüklü büyüklü objeleri evinizde saklayarak gelen misafir çocuklara bu objeleri vererek güzel vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Hatta evlerine giderken en beğendiğini armağan ederseniz, evinizden memnun ayrılacaktır. Kendin yap çocuklara pratik el yapımı hediyeler ararken ilgi alanlarınızdan faydalanıp yeni bir hobi edinebilirsiniz. Üretmenin insan ruhu üzerindeki olumlu etkileri, bir hobiyle uğraşmanın stres yönetimine faydasını siz de yaşayabilirsiniz. Böyle uğraşlarla çocukları sevindirmekle kalmayıp kendinize de yatırım yapmış olacaksınız.

Kız Çocuklarına Rengârenk Tokalar

çocuklara el yapımı hediyeler
Kız çocuklarına alınabilecek şeyler erkek çocuklarına oranla daha fazladır. Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler arasında aksesuar, çanta, tüllü kıyafetler, süslü çantalar ile birçok hediye seçeneği bulunmaktadır. Kızların bebeklikten çıktıkları anda taçları, tokaları kutuları doldurmaya başlamaktır. Özellikle dört beş yaşlarına geldiklerinde her şeyi kendileri seçtikleri saçlarında bir sürü tokayı aynı anda görebilirsiniz. Kız çocukları için verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri kendi yaptığınız tokalar olacaktır. 
çocuklara el yapımı hediyeler
Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler içinde süslü tokaların yapımı da oldukça kolaydır. Bijuteri mağazasından alacağınız tel tokaların üzerine tatlı objeler yapıştırarak oldukça kısa sürede ve düşük maliyetle kızların hayran olacağı hediyeleriniz hazır olacaktır. Bu tokaları yine kendi yapacağınız el emeği küçük bir sepetle doğum günü gibi oldukça özel bir zamanda bile gönül rahatlığıyla armağan edebilirsiniz. 

Çerçeve İçine Koyabileceğiniz Resimler 

çocuklara el yapımı hediyeler
Çocukların en sevdiği aktivite olan resim çizmek onlar için oldukça uygun bir hediye olacaktır. El becerileri gelişmeye başladıktan sonra hayal güçlerini kullandıkları resimleri çizmekten çok hoşlanırlar. Siz de bir çocuğa el yapımı hediye vermeyi istiyorsanız kendinizin çizdiği bir resmi hediye edebilirsiniz. Çocuk odalarına en güzel dekor duvarlara asılan çerçevelerdir. Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler arasından çocukların sevdiği bir hayvanı resmedip çerçeve içine koyabilirsiniz. 
çocuklara el yapımı hediyeler
Birkaç boya ve kâğıt ile çocuğun favorisi olan bir şeyi çizmeye çalışırken siz de çok eğleneceksiniz. Üstelik kimse sizden profesyonel ürünler çıkarmanızı da beklemiyor. Bu düşüncenin verdiği rahatlıkla Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler hazırlarken oldukça keyifli hissedeceksiniz.

Sizin yaptığınız Lezzetli Bir Pasta 

çocuklara el yapımı hediyeler
Çocukların pastalara karşı inanılmaz bir zaafı vardır. Özellikle doğum günleri geldiğinde mum üflemek onlar için çok önemlidir. Günümüzde evde pasta yapmak için özel bir yeteneğe ihtiyaç duyulmuyor. Kremasından tutun süsleme malzemelerine kadar hepsine ulaşmak çok kolay. Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler kategorisinden bir nesne yapmak yerine leziz bir pasta yapabilirsiniz. 
çocuklara el yapımı hediyeler
Üstelik bu pastaları hazırlarken sağlıklı gıdalarla hazırlamanız mümkün. Hediye olarak pasta hazırlamayı düşünüyorsanız onların istediği kadar yiyebilmesi için içeriği temiz bir pasta hazırlayabilirsiniz. Doyasıya yediği pastanın tadını uzun zaman unutamayacaktır. Hatta bir sonraki pastayı birlikte yapmayı teklif edip sürprizinizin heyecanını ikiye katlayabilirsiniz. 

Bol suyla Eğleneceği Kâğıt Gemiler

çocuklara el yapımı hediyeler
Çocuklar havaların ısınmasıyla su ile haşır neşir olmaya başlarlar. Sıcak havalarda serinletici su oyunları ile eğlenmenin tadına varırlar. Renkli kâğıtlarla ve farklı boyutlarla hazırlayacağınız kâğıt gemiler ile içi su dolu bir kap hazırlayarak çocuğunuza şaşıracağı bir aktivite hediye edebilirsiniz. Kendin yap çocuklara pratik el yapımı hediyeler çocukların hoşuna gideceği her şeyi kapsamaktadır. 
çocuklara el yapımı hediyeler
Hediye seçerken önemli olanın üretmek olduğunu düşünüyorsanız, gelecek zamanlarda çocuklarınızın bir şeylere sadece parayla değil, emekle ulaşmasını istiyorsanız, sizin için seçtiğimiz seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. 

Gelenekten Gelen Boncuk Takılar 

çocuklara el yapımı hediyeler
Tüm kız çocukları bebeklerine ya da kendilerine elbise dikmeyi, takı yapmayı çok severler. Çiçekli, kalpli kelebekli desen ve şekil seçenekleriyle yetişkinlerin bile takabileceği takılar üretebilirsiniz. Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler arıyorsanız bileklik, kolye gibi aksesuarları düşünebilirsiniz. Ancak üç yaşın altındaki çocukların bunları koparma ve yutma riski olduğu için daha büyük yaş grubundaki kız çocuklarının kullanması gerekmektedir.
çocuklara el yapımı hediyeler
Takıları yaparken ihtiyacınız olan şey, sağlam ipler ile renkli boncuklardır. Bundan sonrası hayal gücünüzle neler yapmak istediğinize bağlıdır. Aslında çocukları mutlu etmek için büyük şeylere gerek yok, oldukça küçük şeylerle bile mutlu olabilirler. Onlara vereceğiniz bu tatlı takıları aylar boyunca üstlerinde taşıyacaklarına emin olabilirsiniz.

Bonus Olarak İse Baş Ucu Süsleri 

çocuklara el yapımı hediyeler
Bebekler için alternatif olan beşik süsleri, çocukların uykudan uyandıkları ya da uyuyacakları zaman sakinleşmelerini sağlayacaktır. Müzikli, ışıklı hazır seçenekler yerine canlı renklerle hazırlayacağınız süsleri, bebek görme gibi bir davette hediye edebilirsiniz. Beşiklerinde uzanan bebekler bu objeleri yakalamaya çalışarak, bazen onlara dokunarak oldukça sakin ve güzel zamanlar geçirecektir. Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler içinde beşik süsü yapacaksınız, bu süslere ışıklar ekleyerek daha güzel bir hale getirebilirsiniz. 

Bizim geçmişten beri çocuklarımızı sevindirme âdetimiz vardır. Eskilerimiz mendil içine koydukları bir şekerle bile onları mutlu etmek isterlerdi. Yetişkin ya da çocuk fark etmeksizin hediyeleşme kültürü herkesin birbirlerinin ihtiyacını gördüğü jestler haline gelmiştir. Çocuklara bu kültürü devrederek onları mutlu etmekle kalmayıp başkalarının ihtiyaç ve isteklerine duyarlı olmalarını sağlarsınız. 

COMMENTS

Ad

3d el yapımı resim çerçevesi,1,ağır abi sözleri,1,anlamlı aşk sözleri,1,anlamlı sözler,1,anne,1,anne temalı şiirler,1,anneler günü hediyeleri,1,anneler günü hediyesi,4,anneler günü mesajları,1,anneler günü sürprizleri,1,anneler günü şiir örnekleri,1,anneler günü şiirleri,1,anneye güzel sözler,1,anneye hediye,7,anneye sürpriz,1,arkadaşa doğum günü hediyesi,3,arkadaşa doğum günü mesajları,1,arkadaşa doğum günü sözleri,1,arkadaşa hediye,3,arkadaşa yılbaşı hediyesi,1,arkadaşla ilgili güzel sözler,1,arkadaşlık sözleri,1,asker sevgiliye doğum günü hediyesi,2,asker sevgiliye hediye,1,askere hediye,1,aslan burcu,2,aslan burcu erkeğe hediye,1,aslan burcu erkeğe ne hediye alınır,1,aslan burcu kadına hediye,1,aslan burcu kadına ne hediye alınır,1,aşk konservesi,1,aşk sözleri,1,aynı gün kargo hediye,1,aynı gün teslim hediye,1,baba olma hediyeleri,1,babalar günü,1,babalar günü hediyeleri,1,babalar günü hediyesi,2,babalar günü mesajı,1,babalar günü mesajı kısa,1,babalar günü mesajları,2,babaya el yapımı hediye,1,babaya güzel sözler,1,babaya hediye,6,babaya hediye notları,1,başak burcu,1,başak burcu erkeğe hediye,1,başak burcu erkeğe ne hediye alınır,1,bayan kolye,3,bayan öğretmene hediye,4,bayan sevgiliye hediye,8,bayan sevgiliye sevgililer günü mesajları,1,bayana hediye,24,bayana yılbaşı hediyesi,1,bebek,1,bebek görme hediyesi,1,bebek hediyesi,1,bebekler için hediye,1,bebeklere hediye,1,beden eğitimi öğretmenine hediye,1,beden öğretmenine hediye,1,boğa burcu,2,boğa burcu erkeğe hediye,1,boğa burcu erkeğe ne hediye alınır,1,boğa burcu kadınına hediye,1,burçlara göre hediye,5,cuma kutlama mesajları,1,cuma mesajları,1,çalışan erkeklere hediye,1,çift saatleri,1,çim adam nasıl yapılır,1,çocuklara hediye,1,damar sözler,1,diy,19,dogumgunu,3,doğum günü hediyesi,10,doğum günü mesajları,2,doğum günü pasta modelleri,1,doğum günü pastası nasıl yapılır,1,doğum günü sürprizleri,1,edebiyat öğretmenine hediye,1,el emeği hediyeler,4,el emeği yılbaşı hediyeleri,1,el emeği yılbaşı hediyesi,1,el emeği yılbaşı süsleri,1,el yapımı,3,el yapımı ampul,1,el yapımı babalar günü hediyesi,1,el yapımı bayan çanta,1,el yapımı çim adam,1,El Yapımı Doğum Günü Pastaları,1,el yapımı ev hediyeleri,1,el yapımı explosion box,1,el yapımı hediye,30,el yapımı hediyeler,24,el yapımı kar küresi,2,el yapımı kitap okuma ayracı,1,el yapımı kumaş çanta,1,el yapımı mumlar,1,el yapımı nişan hediyeleri,1,el yapımı öğretmene hediye,1,el yapımı öğretmenler günü hediyeleri,1,el yapımı patlayan kutu,1,el yapımı tabure organizeri,1,el yapımı yılbaşı çam ağacı,1,el yapımı yılbaşı hediyeleri,5,el yapımı yılbaşı hediyesi,2,el yapımı yılbaşı kapı süsleri,1,en çok satan hediyeler,1,en gözde hediyeler,1,en güzel anneler günü şiirleri,1,enteresan tişört modelleri,1,erkeğe hediye,25,erkeğe yılbaşı hediyesi,3,erkek,1,erkek arkadaşa hediye,4,erkek arkadaşa sürpriz hediye,1,erkek öğretmene hediye,5,erkek sevgili,1,erkek sevgiliye hediye,10,erkek sevgiliye sürpriz,3,erkek sevgiliye yılbaşı hediyesi,1,erkeklere yılbaşı hediyesi,1,esprili hediyeler,1,etkileyici sözler,1,ev hediyeleri,1,evde çim adam yapımı,1,evde doğum günü pastası yapmak,1,evde kitap okuma ayracı yapmak,1,evde kumaş çanta yapılışı,1,evde sevgiliyle kutlama yapmak,1,evlilik teklifi,2,evlilik teklifi çiçekleri,2,evlilik teklifi nasıl yapılır,1,evlilik yıldönümü,1,evlilik yıldönümü nasıl kutlanır,1,explosion box,1,explosion box nasıl yapılır,1,Felsefe Öğretmenine Hediye,2,Felsefe Öğretmenine Hediye Fikirleri,1,Fen Bilgisi Öğretmenine Hediye,1,gaz lambası,1,geometri öğretmenine hediye,1,günaydın mesajları,1,güzel doğum günü mesajları,1,güzel mesajlar,2,güzel sözler,9,güzel yeni yıl sözleri,1,hadisli cuma mesajları,1,hasır ipten sepet nasıl yapılır,1,hasır ipten sepet yapılışı,1,hasır ipten tabak yapılışı,1,hasır ipten vazo nasıl yapılır,1,hediye,20,hediye bayan aksesuar,1,hediye kutusu süsleme,1,hediye notları,1,hediye seçenekleri,2,hediye sepetleri,1,hediye vosvos oyuncak,1,hes kodu anahtarlık,1,ilginç hediyeler,3,ilginç tişört modelleri,1,ilginç tişört tasarımları,1,ilginç ürünler,1,İlkokul Öğretmenine Hediye,1,inci kolye,1,indirimli hediyeler,1,isim yazılı cüzdan,1,İstanbul un gezilecek yerleri,1,İstanbul'da gezilecek güzel yerler,1,istanbul'da yılbaşı mekanları,1,İstanbul'un gezilebilecek güzel yerleri,1,istanbulda yılbaşı kutlanabilecek mekanlar,1,istiridye içinde inci kolye,1,iş arkadaşına hediye,1,iş hediyesi,1,İtalyanca Öğretmenine Hediye,1,iyi geceler mesajları,1,kadınlar günü hediyesi,1,kadınlar günü için küçük sürprizler,1,kadınlar günü sürprizleri,1,kadınlar gününde ne yapılır,1,kadınlara hediye,3,kampanyalı hediye fikirleri,1,kampanyalı hediyeler,1,kanvas tablo,1,kapak sözler,1,kapı süsleri,1,kapıda ödeme hediye,1,kar küresi nasıl yapılır,1,karakalem resim,1,Karakalem Resim Efektli Kupa Bardak,1,karakalem resim sipariş,1,kavanoz hediyeleri,1,kavanoz ile yapılan el emeği hediyeler,1,kavanozdan yapılabilen hediyeler,1,kedi yastığı nasıl yapılır,1,kedi yatağı nasıl yapılır,1,kendin yap hediye,1,kısa aşk sözleri,1,kız arkadaşa hediye,5,kişiye özel bileklik,1,kişiye özel cüzdan,1,kişiye özel hediye,8,kişiye özel hes kodu anahtarlık,1,kişiye özel kupa,4,kitap önerileri,1,kocaya hediye,1,koç burcu,1,koç burcu hakkında bilgiler,1,koç burcu kadın ünlüleri,1,koç burcu özellikler,1,kolay yapılabilen öğretmenler günü hediyeleri,1,kolye,1,konserve kutusundan mumluk yapımı,1,kupa bardak,1,makyaj fırçası nasıl yapılır,1,mesaj veren şiirler,1,mini mesaj şişeleri,1,mumluk yapımı,1,nişan hediyesi,1,nostaljik gaz lambası,1,nostaljik hediye,1,objektif kupa bardak,1,ofis hediyesi,1,öğretmen,10,Öğretmene el emeği hediyeler,1,öğretmene hediye,10,öğretmenler günü hediyeleri,8,öğretmenler günü hediyesi,5,özlü sözler,1,plaj buz dolabı süsleme,1,popüler hediyeler,1,portre sipariş,1,psikologlara hediye kupa bardak,1,resim çerçevesi yapımı,1,resim çizdirme,1,resimli cuma mesajları,1,resimli yılbaşı mesajları,1,romantik hediyeler,1,romantik yılbaşı mesajları,1,saksı yapımı,1,Senin Hakkında En Sevdiğim Şeyler Kitabı,1,sevgili,3,sevgili bileklikleri,1,sevgili için aşk sözleri,1,sevgili ile istanbulda nereler gezilir,1,sevgili saatleri,1,sevgililer günü hediyesi,14,sevgililer günü hediyesi erkek,2,sevgililer günü mesajları,2,sevgililer günü sözleri,1,sevgililer günü sürprizleri,1,sevgililer hediyeleri kadın,1,sevgiliye asılan kıza kapak sözler,1,sevgiliye aşk mesajları,2,sevgiliye aşk sözleri,1,sevgiliye doğum günü mesajları,1,sevgiliye el yapımı hediyeler,1,sevgiliye el yapımı yılbaşı hediyeleri,1,sevgiliye günaydın mesajları,1,sevgiliye güzel sözler,5,sevgiliye hediye,49,sevgiliye hediye kitap,1,sevgiliye iyi geceler mesajları,1,sevgiliye küçük sürprizler,2,sevgiliye manevi hediye,1,sevgiliye manevi hediyeler,1,sevgiliye sürpriz,14,sevgiliye ufak sürprizler,1,sevgiliye yapılabilecek yılbaşı sürprizleri,1,sevgiliye yapılacak sürprizler,1,sevgiliye yılbaşı hediyesi,2,sevgiliye yılbaşı mesajları,1,sevgiliye yılbaşı sürprizleri,2,sevgiliyle iyi vakit geçirme,1,sihirli kupa,1,sürpriz,13,süslü hediye kutuları,1,şiir,1,şişe lamba,1,türkçe öğretmenine hediye,1,ucuz hediyeler,1,uzaktaki sevgiliye hediye,1,uzaktaki sevgiliye sürpriz,1,uzun aşk sözleri,1,ünlü sözleri,1,ünlülerin güzel sözleri,1,yengeç burcu,2,yengeç burcu bayana ne hediye alınır,1,yengeç burcu erkeğe hediye,1,yengeç burcu erkeğe ne hediye alınır,1,yengeç burcu kadına hediye,1,yılbaşı,17,yılbaşı çam ağacı,1,yılbaşı eğlencesi,1,yılbaşı gecesi ne giyilir,1,yılbaşı hediyeleri,17,yılbaşı hediyesi,17,yılbaşı için öneriler,1,yılbaşı için şık kıyafet önerileri,1,yılbaşı kıyafet önerileri,1,yılbaşı kutlama sözleri,1,yılbaşı kutlaması,1,yılbaşı mesajları,3,yılbaşı sürprizi,2,yılbaşı sürprizleri,1,yılbaşına evde oynanabilecek oyunlar,1,yılbaşında ev süsleme,1,yılbaşında evde ne yapılır,1,yılbaşında nasıl giyinilir,1,yılbaşında ne yapılır,2,yılbaşında neler yapılır,1,yıldönümü hediyesi,7,
ltr
item
Güzel Hediye Fikirleri: Çocuklara El Yapımı Pratik Hediyeler
Çocuklara El Yapımı Pratik Hediyeler
Kendin yap çocuklara el yapımı pratik hediyeler becerinin ve yaratıcılığın birleştiği çocuklara hitap eden hediyelerdir. Kız ve erkek çocukları sürprizleri çok severler.
https://1.bp.blogspot.com/-zYL7L_CvJrg/XslZp5ZkqEI/AAAAAAAACIg/dOXon1ecdKktX7SZp3jwTPt9FEHRz_psQCLcBGAsYHQ/s640/cocuklara_el_yapimi_hediyeler_0.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-zYL7L_CvJrg/XslZp5ZkqEI/AAAAAAAACIg/dOXon1ecdKktX7SZp3jwTPt9FEHRz_psQCLcBGAsYHQ/s72-c/cocuklara_el_yapimi_hediyeler_0.jpg
Güzel Hediye Fikirleri
https://www.iyihediyefikirleri.com/2020/05/cocuklara-el-yapm-pratik-hediyeler.html
https://www.iyihediyefikirleri.com/
https://www.iyihediyefikirleri.com/
https://www.iyihediyefikirleri.com/2020/05/cocuklara-el-yapm-pratik-hediyeler.html
true
7733495303042729096
UTF-8
Tüm yazılar Kayıt Bulunamadı Tüm Kayıtlar Devamını Oku Cevap Cevabı İptal Et Sil By Ana Sayfa Sayfa Yazı Tümünü Görüntüle Senin İçin Önerilen Etiket Arşiv Ara Tüm Yazılar İsteğinizle eşleşen bir yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şimdi 1 dakika önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et Bu içerik Kilitlenmiştir 1. ADIM: Bir sosyal ağda paylaşın 2. ADIM: Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy