El Yapımı Ev Hediyeleri

El Yapımı Ev Hediyeleri
El yapımı ev hediyeleri, son zamanlarda modası daha çok canlanan hediye türlerinden biri olmaktadır. Herkesin beğenisine göre farklı tarzlarda birden fazla hediye çeşitleri mevcut olmaktadır. El yapımı olması dolayısıyla emeğin de çok fazla olduğu bir gerçektir. Bu nedenle el yapımı ev hediyeleri her zaman özel olmakta ve özelliğini korumaktadır. El yapımı hediye tasarlamak, insanların sevdiği kişilere değer verdiğini göstermenin en kısa ve özel yoludur. Çünkü emek verilmiş, zaman harcanmış, üzerine düşünülmüş, özenilmiş ve el emeği katılmış her hediye, alıcıları için büyük önem taşımaktadır ve genellikle bu hediyelerin hepsi uzun ömürlü olmakta; yıllarca saklanmaktadır. Eğer siz de sevdiklerinize birbirinden güzel el emeği ev hediyesi vermeyi planlıyorsanız, hediyelerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız ve bunun için fikir arayışındaysanız; buyurun size birbirinden farklı ev hediye fikirleri ve el yapımı ev dekorasyon eşyaları …

Dekoratif Mum

El Yapımı Ev Hediyeleri
El yapımı ev hediyeleri arasında alışılmışın dışında olan seçeneklerden bir tanesi; dekoratif mumlardır. Mum, yapılışının kolay olması sebebiyle kişilerce evde, kendileri tarafından yapılabilmektedir. Üstelik el yapımı olan mumlar, dilendiği gibi kişiye özel hale de getirilebilmektedir. Dolayısıyla eğer el yapımı bir ev hediyesi yapmak istiyorsanız; pasta, sabun, mum malzemeleri gibi malzemelerin satıldığı işletmelerden mum için gerekli olan malzemeleri alarak, evde kendiniz istediğiniz gibi mum yapabilirsiniz. Üstelik hazırladığınız mumları hoş bir şamdan ile süsleyebilirsiniz.
El Yapımı Ev Hediyeleri
Ev süs eşyaları olarak da kullanılabilen el yapımı mumlar, kişilerin romantik bir akşam yemeklerinde de kullanılabilmektedir.
El Yapımı Ev Hediyeleri
Bu nedenle sevdiklerinize ve özellikle yeni evlenen çiftlere, ev hediyesi olarak mum yapıp hediye edebilirsiniz.


Dekoratif Kanvas Tablo Çerçeve

El Yapımı Ev Hediyeleri
Dekoratif çerçeve, el yapımı ev hediyeleri seçenekleri arasında değerlendirilebilecek hediye çeşitlerinden biridir. Yıllardan beri, çeşitli hediyelik eşya dükkânlarında özel tasarıma hazır çerçeve malzemelerinin satışı yapılmaktadır. Çünkü çerçeve, evde kişilerin kolaylıkla yapabileceği bir dekorasyon ürünü olmaktadır ve sevdiklerine el emeği hediye vermek isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünlerden bir tanesidir.
El Yapımı Ev Hediyeleri
El yapımı dekoratif çerçeveler, çeşitli malzemelerle yapılabilmektedir. İsteyen kişiler eskitme yöntemiyle, isteyen kişiler boya ile ya da çeşitli taşlar ile çerçeve dekore edebilmektedir. Eğer siz de sevdiklerinize, evlerine ya da ofislerine uygun bir hediye sunmak istiyorsanız; çerçeve fikrini uygulayabilirsiniz.
El Yapımı Ev Hediyeleri
Ayrıca tasarlamış olduğunuz bu çerçevelere, hediye edeceğiniz kişinin fotoğraflarını koyarak hediyenize daha fazla anlam katabilirsiniz.

Hediye Kiti

El Yapımı Ev Hediyeleri
Hediye kiti, son yılların en çok tercih edilen hediye çeşitleri arasında el yapımı ev hediyeleri olarak yerini almaktadır. Genelde hediye kitleri, kişiye özel hediyeler arasında yer almaktadır fakat içerisine uygun parçaların konulması ile oldukça farklı bir ev hediyesi de elde edilebilmektedir. Örneğin; el yapımı olarak evde yapabileceğiniz bir mum, havlu işlemesi ve çerçeveyi bir kutuya koyabilir; bunu kit şeklinde sevdiklerinize sunabilirsiniz. 

Dekoratif Oda Süsleri

El Yapımı Ev Hediyeleri

Çalışma masalarında kullanılan çalışma lambalarının, belirli parçalarla ve el yapımı bir şekilde ortaya çıkarılabileceğini biliyor muydunuz? Kendi seçtiğiniz, iyi derecede düzeltilmiş ahşap ağaç ya da metal parçaları kullanarak, sevdiğiniz kişilere şık bir masa lambası hazırlayabilir ve bunu armağan olarak sunabilirsiniz. Üstelik bu hediyeler, oldukça kullanışlı oldukları için kullanıcılarına işlevsellik sunmaktadır. Bu sebeple, eğer el yapımı olarak hediye ortaya koymak istiyorsanız ve biraz da el yatkınlığınız varsa çalışma masası lambası yapmak oldukça güzel bir fikir olabilir.
El Yapımı Ev Hediyeleri
El yapımı ev hediyeleri arasında, el yapımı çalışma lambası sıra dışı olarak kalmaktadır ve bu nedenle yapılabilecek olan orijinal hediyelerden bir tanesidir. Hemen hemen herkesin çalışma yaşamının olduğunu düşündüğümüzde; masa lambası temel bir gereksinim olmaktadır. Ayrıca bu ürünün, çeşitli amaçlar kullanıma uygun olması da kullanışlılık sağlamaktadır. Çalışma lambaları, kimi zaman gece lambası olarak kullanılabilmekte, kimi zaman kitap okumak için kullanılabilmekte ve kimi zaman da loş bir aydınlatma amacı ile de kullanılabilmektedir.

Dekoratif Tablo 

El Yapımı Ev Hediyeleri
Ev süs eşyaları arasında en yaratıcı ve en özel hediyelerden bir tanesi tablo olmaktadır. Tablolar, evlerin ve işyerlerinin kısacası yaşam alanlarının duvarlarını süsleyen en önemli en önemli dekorasyon ürünlerinden bir tanesidir. Bu sebeple hemen hemen her evde ve işyerinde tablolar bulunmakta ve yaşam alanlarının havasını değiştirmektedir. Eğer el yatkınlığınız varsa, resim yapma sanatınıza güveniyorsanız; sevdiklerinize hediye etmek için dekoratif tablolar yapabilir ve bunu özenle sunabilirsiniz.
El Yapımı Ev Hediyeleri
Dekoratif tablolar farklı formlarda oluşturulabildiği için farklı formlarda da sunulabilmektedir. Dilerseniz yapacağınız kara kalem çalışmanızı özel bir çerçeve ile süsleyerek, dilerseniz yağlı boya kullanarak bu dekorasyon ürünlerini oluşturabilirsiniz. Üstelik sevdiklerinizin yaşam alanlarının ağırlıklı rengi biliyorsanız, bu renklerle uyumlu olabilecek geometrik desenler de oluşturabilirsiz. Kısacası hem ince düşünce barındıran hem de el yapımı olan hediyeler arasında bulunan tablo, en güzel hediye seçenekleri arasında yer almaktadır.

El Yapımı Askı

El Yapımı Ev Hediyeleri
El yapımı ev dekorasyon eşyaları arasında el yapımı askılar da yer almaktadır. Bu ürünlerin genel kullanımı gardırop içidir ve tekstil ürünlerinin iz yapmadan dolap içerisinde durması amacına hizmet etmektedir. Fakat farklı tasarımlarla bu ürünler, dekor ürünü olarak da kullanılabilmektedir. Özellikle sıradan, düz askıların renkli bir şekilde boyanması ve vida eklenmesi ile anahtarlık oluşturabilmek de mümkündür. Ya da son yılların trend dekorasyon ürünleri arasında yer alan düş kapanı için askılar çember yerine kullanılabilmektedir.
El Yapımı Ev Hediyeleri
El yapımı askı, akıllara çok fazla gelmeyen fakat oldukça işlevsel olan bir hediye türüdür. Eğer siz de sevdiklerinize hediye almak istiyorsanız dekoratif askı tasarımı yapabilir ve hediyenizi kendiniz tasarlayabilirsiniz. Özellikle yeni evlenmiş olan çiftlere, evlerini yeni kurduklarından dolayı gözden kaçabilecek olan bu ürünü hediye olarak verebilirsiniz.

El Yapımı Kupa Bardak

El Yapımı Ev Hediyeleri
Ev süs eşyaları arasında son zamanların en trend ürünü olarak liste başında düş kapanı gelmektedir. Düş kapanı, modern dekorasyon ürünü olarak yakın zamanda yeniden hayatımıza girmiştir. Aslında yıllardan beri var olan fakat popülerliği bulunmayan düş kapanları, tekrardan moda olmuş ve evlerin, yatak odalarının, girişlerin en güzel dekorasyon ürünü olmuştur. Bu nedenle, eğer el yatkınlığınız var ise aslında yapımı çok da büyük yetenek gerektirmeyen düş kapanı tasarlayabilir ve sevdiğiniz kişilere hediye edebilirsiniz.
El Yapımı Ev Hediyeleri
Düş kapanı yapmak için gerekli olan malzemeler; dantel parçaları, ağaç malzemeli bir çember ya da ağaç dalı, tüy ve makrome ipidir. Bu ürünleri bir araya getirerek mükemmel tasarımlı düş kapanı oluşturabilirsiniz. Üstelik düş kapanının duvara asılması için gerekli olan tahta yerine doğadan bir ağaç dalını alarak kullanabilirsiniz.

El Yapımı Duvar Saati

El Yapımı Ev Hediyeleri
El yapımı duvar saati, herkes tarafından yapılabilecek olan dekorasyon ürünleri arasında yerini almaktadır. Çünkü bir duvar saati için gerekli olan temel araçlar, hemen hemen her yerde satılmaktadır. Üstelik internet alışverişi imkânlarının gelişmiş olması nedeni ile bu malzemelere kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Dolayısı ile el yapımı duvar saati ortaya koymak için gerekli olan tek şey; yaratıcılıktır. Eğer sevdiklerinize kendi tasarladığınız ve emek harcadığınız bir hediye vermek istiyorsanız duvar saati tasarlayarak hediye edebilirsiniz.
El Yapımı Ev Hediyeleri
Duvar saati el yapımı ev hediyeleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden olmaktadır. Çünkü bu hediyenin hazırlanışının kolay olması ve saatin her yaşam alanının bir ihtiyacı olması el yapımı saat yapmak için geçerli nedenler olmaktadır. Dilerseniz kumaş malzemeler kullanarak, dilerseniz fotoğraf kullanarak, dilerseniz taş süsleme kullanarak ve dilerseniz de kağıtlardan keseceğiniz rakamlar kullanarak oldukça hoş duvar saatleri ortaya koyabilirsiniz. 

El Yapımı Kapı Süsü

El Yapımı Ev Hediyeleri
El yapımı ev dekorasyon eşyaları fikirleri arasında her evde kullanılabilecek olan el yapımı kapı süsleri gelmektedir. Günümüzde, çeşitli alışveriş sitelerinde ve sosyal medyanın satış yapılan hesaplarında sıklıkla kapı süsü hediyeleri bulunmaktadır. Bu hediyeler, kişilerin kendileri tarafından da yapılabilmektedir ve bu nedenle orijinal el yapımı hediyeleri arasında yer almaktadır. Özellikle evlerine yeni taşınan kişilere, kapı süsü tasarlayarak kişisel bir hediye sunabilirsiniz.
El Yapımı Ev Hediyeleri
Kapı süsleri, her evin kapısı olmasından dolayı oldukça iyi bir ev hediyesidir çünkü herkes tarafından kullanıma uygundur. Ve bu hediyeleri oluşturmak için birbirinden farklı onlarca malzemenin olması, hediyenin tasarlanmasını oldukça kolaylaştırmaktadır. Dilerseniz çiçek kullanarak, dilerseniz ahşap malzeme kullanarak, dilerseniz taşlı süslemeler kullanarak ve dilerseniz de minyatür malzemeler kullanarak el yapımı kapı süsü hediyeleri meydana getirebilirsiniz. 

El Yapımı Yastık Kılıfı

El Yapımı Ev Hediyeleri

El yapımı yastık kılıfı ev süs eşyaları arasında yer alan hediye seçeneklerinden bir tanesidir. Dekorasyon amaçlı olarak kullanılan yastılar aynı zamanda ihtiyaç nedeni ile de kullanılmaktadır. Ve bu iki amaç için de kişiler, evlerinde kendileri yastık kılıfı tasarlayabilmektedir. Ustalık gerektirmeyen, ileri derecede terzilik zanaatını gerektirmeyen bu hediye seçeneği, oldukça orijinal ve yarar sağlayıcı bir özellik taşımaktadır. Bu nedenle el yapımı bir hediye arayışında iseniz; yastık kılıfı fikrini uygulamaya geçirebilirsiniz.
El Yapımı Ev Hediyeleri
El yapımı yastık kılıfı farklı formlarda oluşturulabilmektedir. Bunlardan ilki; kullanım amaçlı olan yastıklardır. Eğer sevdiklerinize kullanabileceği bir yastık kılıfı yapmak istiyorsanız gereksinim duyacağınız malzemeler; düz renk bir yastık kılıfı ve baskı gerecidir. Dilerseniz; doğada doğal olarak bulunan yaprakları baskı aracı yapabilir; boyalar aracılığı ile baskılı yastık kılıfları ortaya koyabilirsiniz. Dilerseniz de kumaş boyası aracılığı ile yastıklara isim ekleyebilirsiniz. Kumaş boyalarının ısıya ve yıkamaya elverişli olmasından dolayı, oluşturulacak bu yastıklar rahatlıkla kullanılabilmektedir.

El yapımı yastık kılıfı kullanım amaçlı olarak değil de el yapımı ev dekorasyon eşyaları amaçlı olarak kullanılacak ise; el yapımı kanaviçe parçaları, dantel parçaları kullanılabilmektedir. Ayrıca pullu kumaşlar da el yapımı yastık kılıfı ortaya koyabilmek için sıklıkla kullanılan kumaşlardır.

El Yapımı Çini 

El Yapımı Ev Hediyeleri
El yapımı ev dekorasyon eşyaları arasında çiniler de yer almaktadır fakat bu el yapımı hediye fikri; özel bir çaba ve özel bir yetenek gerektirmesi açısından diğerlerinden oldukça farklıdır. Çünkü çini yapabilmek özel bir bilgi gerektirmektedir. Dolayısı ile çini yapma bilgisi, yeteneği, pratiği bulunmayan kişiler bu hediyeleri ortaya koyamamaktadır. Hayatının bir döneminde çini kursuna gitmiş olan kişilerin ise kolaylıkla hazırlayabileceği bir hediye olmaktadır. Eğer çini yapma yeteneğiniz var ise bu yeteneğinizi kullanarak sevdiklerinize, yakınlarınıza, akrabalarınıza, iş arkadaşlarınıza ve aklınıza gelebilecek olan herkese ev hediyesi olarak bu mükemmel dekorasyon ürününü verebilirsiniz.
El Yapımı Ev Hediyeleri
El yapımı çini hediyesinin en büyük avantajı; asla modasının geçmemesi ve her daim, her ortamda kullanıma uygun olmasıdır. Dolayısı ile modası geçmeyen bu ev süs eşyaları arasında yer alan hediyelik eşya; evlerin en güzel yerinde yerini bulmaktadır ve böylelikle kalıcı olmaktadır. Eğer siz de sevdiklerinize daima kullanabileceği bir dekorasyon ürünü tasarlamak istiyorsanız; yeteneğiniz var ise çini tasarlayıp hediye edebilirsiniz.
El Yapımı Ev Hediyeleri

Yorum Yaz

Daha yeni Daha eski