Sevgiliyle Evde Kutlama Nasıl Yapılır?

Sevgililer için baş başa geçirilen her dakikanın ayrı bir yeri ve önemi vardır. Çoğu sevgili, kalabalık ortamlarda buluşmaktan hoşlanmaz. Daha çok sessiz sakin mekanları tercih ederler. Hatta imkan varsa evde oturup baş başa kalmayı tercih ederler. Ev içerisinde daha keyifli ve eğlenceli vakit geçirdiğinizi düşünüyorsanız, evde yapabileceğiniz kutlamalar ile ilgili olarak ufak bir araştırma yapıyorsanız sizlere hem keyif alacağınız hem de birlikte geçirdiğiniz zamanda eğlenebileceğiniz çeşitli aktiviteler sunacağız.

Sevgililer günü gibi özel günleri evinizde kutlamak istiyorsanız öncelikle klişelerden uzaklaşmalısınız. Hem romantik bir ortam hazırlayıp hem de sevgilinizle eğlenebileceğiniz birçok aktivite bulunuyor. Önemli olan hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı da ortaya çıkarmak olacaktır. Planınızı ve organizasyonunuzu iyi bir şekilde yapmalısınız. 
Sizler için Sevgililer Günü’nde yapabileceğiniz ilgi çekici aktiviteleri araştırdık ve bulduk. Sevgilinizle birlikte sohbet etme vaktini de bulabileceğiniz bu aktivitelerde hem çok eğlenecek hem de unutulmaz bir Sevgililer Günü yaşayabileceksiniz. 

1. Birlikte Yemek Yapın

Hemen hemen herkesin yapmaktan hoşlanacağı aktivitelerden birisi yemek yapmaktır. Sevgililer Günü kutlaması yaparken planınızın bir parçası sevgilinizle beraber yemek hazırlamak olsun. Hem erkek hem de kadın açısından bekar hayatı yaşanırken pratik yemeklerin yapılması tercih edilir. Bu nedenle pratik bir yemek menüsü hazırlamayı tercih etmelisiniz. Örneğin güzel bir sosla birlikte makarna ve yanında salata… Evlilik aşamasına doğru ilerleyen bir ilişkiniz varsa bu aktivite size hem keyif verecek hem de romantik dakikalar yaşamanızı sağlayacaktır. Birlikte yaptığınız yemeğin tadı da bir başka olacaktır. 

Sevgiliyle birlikte yapabileceğiniz kolay ve pratik yemeklerin listesini de sizlere şu şekilde verebiliriz; makarna, kakaolu puding, cupta dondurma, sufle, et ve tavuk sote… 

2. Birlikte Film İzleyin

Sevgililer Günü’nde yapılabilecek en güzel ev aktivitelerinden birisi de birlikte film izlemektir. Sevgilinizin de ilgisini çekeceği bir filmi birlikte izleyebilirsiniz. Biraz romantik biraz aşk konulu filmler tercih ederek sevgilinizin de filmden keyif almasını ve izlerken sizi düşünmesini sağlayabilirsiniz.
hediye
fiyat
Sinemaya gitmek yerine evinizde hazırlayacağınız sinema ortamı, sevgilinizle beraber daha keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Her ne kadar bu önerimiz çok basit ve klişe olarak görülse de en romantik zaman geçirme aktivitelerinden birisi olarak yer almaktadır. Film izlemeye başlamadan önce mısır patlatır ya da hoş bir meyve tabağı hazırlarsanız sevgilinizin sizden daha da etkilenmesini sağlayabilirsiniz.

İzleyeceğiniz filme önceden karar vermiş olmanız da bu noktada oldukça önemlidir. Eğer ev içerisinde birlikte geçireceğiniz zaman kısıtlıysa film seçmek için ayıracağınız zaman vakit kaybı yaratacaktır. Sizlere sevgilinizle birlikte izleyebileceğiniz birkaç film önerisinde bulunmak isteriz;

The Notebook (Not Defteri), 50 İlk Öpücük, Sil Baştan, Umut Işığım, Titanic, Hayat Güzeldir…


3. Biraz Şarap, Biraz Müzik…

Sevgilinizle beraber tamamen romantik bir akşam geçirmek istiyorsanız bir kadeh şarap, hafif slow bir müzik size yeterli olacaktır. Evinizi mumlarla süsleyebilir, gül yaprakları ile donatabilirsiniz. Giyeceğiniz şık bir kıyafet ile birlikte sevgilinizle restoranda birer kadeh şarap içiyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. 
sevgiliyle evde kutlama yapmak
fiyat
Ev ortamında baş başaysanız bir kadeh şarap içmenizin de asla zararı olmayacaktır. Tadında içilen alkol daima insanın gerçek kişiliğini ortaya koyar. Bu sayede sevgilinizin sizden ne derece etkilendiğini daha net bir şekilde de görebilirsiniz. Şarap yanına peynir ve meyve tabağı hazırlamanız da hoş bir sunum olacaktır. Şarapla birlikte tuzlu peynirler ikram etmelisiniz ya da eski kaşar peyniri şarap eşliğinde yenen en lezzetli peynirlerden birisidir. Bütçeniz uygun değilse normal kaşar peyniri de tercih edebilirsiniz. 

Yorum Yaz

Daha yeni Daha eski