El Emeği Yılbaşı Hediyeleri

El Emeği Yılbaşı Hediyeleri

Yeni gelen yıla oldukça az bir zaman kaldı ve herkes ne hediye alabileceğini düşünmeye başladı. Bu özel gün içerisinde arkadaşınıza, sevgilinize, ablanıza, annenize, babanıza ya da abinize hediye alma derdine düşmüş olabilirsiniz. Birçok kişiye hediye alma niyetiniz varsa maddi olan hediyelerden uzak durmalı ve manevi olarak bir şeyler hazırlamalısınız. Bu hazırlığınız ile birlikte sevdiğiniz kişilere daha uygun fiyatlı hediyeler verebilir ve her an onların yanında olabilirsiniz. 

El Emeği Yılbaşı Hediyeleri

Özellikle gündelik yaşamlarında kullandıkları ya da sıklıkla ihtiyaç duyabilecekleri şeyler yönünde hediye tercihi yapabilirsiniz. Yılbaşında el emeği verilebilecek hediyeler listemize göz atabilir ve kendinize uygun olarak seçtiğiniz bir hediyeyi yapmaya başlayabilirsiniz. 

Sevimli Yıldız Yastık

El Emeği Yılbaşı Hediyeleri

Eğer sevgiliniz ya da ablanız bir yastığa sarılarak uyumayı seviyor ise tam size göre bir hediyeyle karşınızdayız. Üstelik yapımı da oldukça kolay olan bu yastık yılbaşında el emeği verilebilecek hediyeler listesi içerisinde yerini alıyor. Bu hediye için öncelikle marketlerde satılan bir pamuğu kendinize temin edebilirsiniz. 

El Emeği Yılbaşı Hediyeleri

Eğer isterseniz hazır olarak satılan elyafları kullanabilir ve kendiniz için yumuşak bir yastık elde edebilirsiniz. Hediyeyi vereceğiniz kişinin zevkine uygun olarak bir kumaş, ip, iğne ve çeşitli düğmelerle bütün malzemeleriniz hazır olacaktır. Kumaşın çevresine yıldız şekli gelecek biçimde bir şekil çizin ve iki kat üst üste koyarak bu şekli kesin. Ancak bu şekli biraz büyük olarak kesmeli ve içini doldurduğunuzda boyunun çok küçüleceğini unutmamalısınız. Kestiğiniz kumaşı kenarlarından diktiğiniz zaman ters çevirebilir ve içini doldurabilirsiniz. Hediyeniz hazır olacaktır, güzel günlerde kullanılsın. 

Dekoratif Şişeler

El Emeği Yılbaşı Hediyeleri

Yılbaşında el emeği verilebilecek hediyeler arasında annenize hazırlayabileceğiniz güzel şişeler de bulunuyor. Bu hediyeler salonda kullanılabilir ve oldukça şık aksesuarlar olarak evde yer edinebilirler. Günlük süt şişeleri ya da cam meyve suyu şişelerini bu hediyeyi yaparken malzeme olarak kullanabilirsiniz. Bu hediyeyi yaparken en önemli kullanacağınız malzeme şişenin cam olması olacaktır. Şişenin çevresini renkli boyalarla boyayabilir ve tamamen kapatabilirsiniz. 

El Emeği Yılbaşı Hediyeleri

Ardından şişeye düğmelerle gözler yapıştırabilir ve alt kısmına çeşitli yapıştırmalarla ceket görünümü verebilirsiniz. Hasır ip kullanarak bir saç yaratabilir ve şişenin hoş bir hayvan görünümü kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Şişeyi sevdiklerinize vermeden önce birkaç çalı parçasını boyayabilir ve içerinde tutabilirsiniz. Bu çalılar sanki şişenin kulağı gibi duracak ve oldukça komik bir görüntü olmasına yardımcı olacaktır. 

Yeni Yıl Kartları

El Emeği Yılbaşı Hediyeleri

Yılbaşında el emeği verilebilecek hediyeler arasında şüphesiz ki yıllardır eskimeyen kartlar yer alıyor. Çok eski zamanlardan beri kartlar sevdiklerimize duygularımızı ifade etmenin en güzel yolu olarak yer alıyor. Bu nedenle sevdiklerinize kendi kartlarınızı hatırlayabilir ve onların yüzlerinin gülmesine yardımcı olabilirsiniz. Birkaç farklı renkte karton kağıdı satın alabilir, yapıştırıcı, makas, ip ve düğme gibi malzemelerle bu hediyeyi yapmaya başlayabilirsiniz. 

El Emeği Yılbaşı Hediyeleri

Herkesin zevkine uygun renkte karton keserken her kartonu farklı olarak süsleyebilirsiniz. Bazı kartonların üstlerine ipler yapıştırabilirken, bazılarına düğmeleri yapıştırabilirsiniz. İkiye katlayarak yapacağınız bu kartların iç kısmına ise sevdikleriniz için birer not yazabilirsiniz. Yeni gelecek yıl için güzel dilekleriniz yılbaşında el emeği verilebilecek hediyeler arasında yer alır. Onlar için sağlık, aşk ve mutluluk gibi dileklerinizi bu kartlarla iletebilirsiniz. 

El Yapımı Teraryum

El Emeği Yılbaşı Hediyeleri

Yeşilliği seven ve doğa içerisinde huzur bulan kişiler elbette sevdikleriniz içerisinde vardır. Bu kişiler için el yapımı teraryumlar ön planda olan hediyeler arasında yer alır. Bu hediyenin yapımı oldukça basit ve pratiktir, isteyen herkes kolaylıkla bu hediyenin yapımına başlayabilir. Teraryum içerisine çeşitli sukulent ve kaktüsler de konularak sevdiğinize olabildiğince yeşil bir hediye verebilirsiniz. Yılbaşında el emeği verilebilecek hediyeler içerisinde bulunan bu hediye için ilk önce geniz bir fanusa ihtiyacınız vardır. Fanus olmasa bile cam ve geniş olan bir kap sizin ihtiyacınız için yeterli olacaktır. Bu fanusun içerisine dışarıdan aldığınız toprağı doldurabilir ve çiçekler ekebilirsiniz. 

El Emeği Yılbaşı Hediyeleri

Ayrıca dışarıdan aldığınız ve şekli güzel taşları boyayabilir, fanusu süslemek için kullanabilirsiniz. Her taş için farklı renk kullanabilirken, bazı taşlara kaş ve göz de çizerek eğlenceli hale getirebilirsiniz. Verdiğiniz bu hediye hem sürekli büyüyecek hem de evinde yeşil alanın artmasına yardımcı olacaktır.

yılbaşı hediyesi

Yorum Yaz

Daha yeni Daha eski