Yılbaşında Evde Oynanabilecek Oyunlar

Yılbaşında Evde Oynanabilecek Oyunlar
Yılbaşının gelmesine çok az kalması ile birlikte yılbaşında evde olmayı tercih eden insanların en çok araştırdığı noktalardan bir tanesi ev içerisinde yapılabilecek aktivitelerdir. Ev içerisinde sevdikleriniz ve arkadaşlarınızın bir arada olduğu bir organizasyon ile yılbaşı eğlence organizasyonu yapabilirsiniz. Ancak daha eğlenceli bir gece hayal ediyorsanız farklı alternatifleri değerlendirmeniz gerekir. Öncelik olarak güzel bir sofra ve hoş sohbet ile yılbaşı saatine kadar sevdikleriniz ile birlikte eğlencenin dibine vurabilir ve gecenin sonlarına doğru yılbaşına özel kalabalık ile birlikte gecenizin daha keyifli olması adına oyunlar ile gecenizi renklendirebilirsiniz. Hem unutulmayacak bir gece hem de zevkli oyunlar ile dışarıya çıkma ihtiyacı olmadan eğlenebilirsiniz. Yılbaşında ev içerisinde oynanabilecek oyun çeşitleri oldukça fazladır. Bu oyunlar çeşitleri şu şekildedir;

Yılbaşı Akşamlarının Vazgeçilmezi Tombala

tombala oyunu
Yılbaşı geldiği zaman yılbaşını evde karşılayan insanların %80’lik kesiminde istisnasız tombala oyunu mevcuttur. Tombala oyunu hem keyifli hem de toplu bir şekilde oynandığı zaman heyecan vericidir. Yılbaşı eğlencesi için kalabalık bir grup iseniz davetli olduğunuz yere tombala alarak gitmeniz tavsiye edilir. Hem gülüp eğlenebilir hem de oyunu dilediğiniz kadar oynayabilirsiniz.

Kızma Birader 

kızma birader oyunu
Hem eski hem de hala varlığını koruyan kızmabirader oyunu yılbaşı akşamlarında aranan oyunlar arasında ilk listede yer alıyor. 4 kişi ile oynanabilen bu oyunu kendine güvenen 4 kişi ile oynayabilirsiniz. Piyonları mutlaka rakiplerinizden önce bitirme sahasına yerleştirmeniz gerekir. Piyonları ilk yerleştiren oyunun ilk galibi olur. İkinci ve üçüncüyü belirlemek sizin şansınıza kalmış. Yılbaşında oynanan en iyi oyunlardan bir tanesi olan kızmabirader daha sonralardan da oynanabilen keyifli bir oyundur. 

En Keyifli Oyun Tabu

tabu oyunu
Tabu hem yılbaşı hem de diğer günlerde kullanılan ve toplu bir şekilde oynandığı zaman kahkaha tufanının havada uçtuğu muhteşem bir oyundur. Tabu üzerinde resim olan ve alt kısmında yasaklı kelimelerden oluşan bir kart oyunudur.
Yılbaşında Evde Oynanabilecek Oyunlar
fiyat
Sizler o yasaklı kelimeleri kullanmadan arkadaşlarınıza bu kelimeleri anlatmanız gerekir. Oynarken keyif veren oyunlar arasında ilk sırada yer alan tabu oyunu yılbaşında da eşsiz eğlencenin tadına varabilirsiniz. Sevdikleriniz ile birlikte bir grup oluşturun ve oluşturduğunuz grupta kim daha çok kelime bilir ise oyunun galibi odur.

Yüksek Adrenalin İçin Jenga

jenga oyunu
Jenga oyunu son dönemlerin en popüler oyunlarından bir tanesidir. Oldukça dikkat gerektiren ve özenle seçim yapıp hamle yapmanızı gerektiren bir oyundur. 60 adet kule halinde dizilen tahtaları düşürmeden tahtaları özenle ayırmanız gerekir. Yaptığınız her hamle de ayrı bir heyecan ve hevesle oynayarak heyecanın dibine vurabilirsiniz. Hem komik hem de zevk veren Jenga oyununu yılbaşı akşamı rahatlıkla oynayabilirsiniz.

En Sevilen Oyunların Başında Olan Monopoly

monopoly oyunu
Monopoly uzun yıllardır var olan bir oyundur. Küçük büyük demeden herkesin sevdiği bir oyun olan monopolly bir çeşit emlakçılık oyunudur. Oyuna zar atılarak başlanır ve zarın geldiği noktaya göre kişi ilerler. Kişiler zar ile birlikte hangi noktaya denk gelir ise o nokta üzerinde herhangi bir konut alabilir. Bazı noktalarda iflas zarı gelir ise tüm hisseleriniz ve tüm kazandıklarınızı geri iade edebilirsiniz. Bu yüzden oyunun galibi olmak için iflastan uzak durun. Aynı zamanda satın aldığınız yerlere rakiplerden herhangi birisi zar ile geldiği zaman onlardan kira talep edebilirsiniz.

Hareket Oyunu Twister 

twister oyunu
Kalabalık ile oldukça eğlenceli hale gelen Twister oyunu hem komik hem de sevdiklerinize değişik hareketler yaptırarak gülebileceğiniz bir oyundur. Twister oyununda bir adet çark bulunur. Bu çarkı çevirdiğiniz zaman Twister içerisinde bulunan renklerden hangisi gelir ise o renklerin üzerine elinizi ve ayağınızı nasıl koyacağınızı belirleyerek oyun oynayabilirsiniz.

Yılbaşı Akşamında Oyunlar İle Renk Katın

Yılbaşında Evde Oynanabilecek Oyunlar
Yılbaşı akşamını evde kutlamak isteyen kişiler farklı aktivite yapmak isterler. Bu nedenle de farklı aktivite ve eğlenmek için mutlaka bu oyunlardan herhangi birisini tedarik ederek yılbaşında güzel bir şekilde hiçbir zaman unutamayacağınız bir gün geçirebilirsiniz. Toplu bir şekilde oynandığı zaman zevk aldıran bu oyunlar tam anlamıyla yılbaşı oyunudur. Sizlerde sevdikleriniz ile birlikte eğlencenin dibine vurup birlikte güzel anlara şahitlik etmek isterseniz bu oyunlardan alarak yılbaşı gecenizi renklendirebilirsiniz. 

Yorum Yaz

Daha yeni Daha eski